Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Czy warto mieć marzenia i mocno w nie wierzyć? Przekonała się o tym Natalia Przekoracka, utalentowana słubiczanka, która śpiewa i gra na skrzypcach. Jej cover przeboju „Nadzieja” z repertuaru Sound’n’Grace tak spodobał się zespołowi, że ten zaprosił ją na wspólny występ podczas Miejskiego Święta Hanzy!

Natalia Przekoracka

Nastolatka miała okazję zaprezentować utwór już parokrotnie, z reguły podczas lokalnych wydarzeń i szkolnych akademii. Nagrała nawet do niego teledysk, który umieściła w serwisie You Tube. Jej talent docenili organizatorzy Miejskiego Święta Hanzy i dzięki nim mogła zaprezentować na scenie swoje umiejętności przed piątkowymi koncertami.

Już to było dla niej dużym wyróżnieniem, ale najlepsze miało dopiero nadejść! Dzień później na tej samej scenie wystąpili jej ulubieńcy, czyli właśnie zespół Sound’n’Grace. Natalia stała oczywiście w pierwszym rzędzie, gotowa do robienia zdjęć i nucenia utworów.

W połowie koncertu Kamil Mokrzycki z zespołu opowiedział publiczności o Natalii i zaprosił ją na scenę! Skąd dowiedział się o młodej artystce?

- Występ z nimi to od zawsze było moje największe marzenie. To właśnie oni i ich utwory pobudziły w moim sercu chęć do śpiewania. Rodzice wpadli na pomysł, aby zorganizować spotkanie korzystając z tego, że zespół jest w Słubicach. Wysłali menadżerce nagranie z piątku z piosenką "Nadzieja ". Jednak takiej niespodzianki nikt się nie spodziewał – mówi Natalia.

Natalia Przekoracka

Przy aplauzie publiczności 15-latka zaśpiewała na żywo z całym zespołem. I co tu dużo mówić – dała radę! Choć była wyraźnie wzruszona i przejęta, to dobrze poradziła sobie z tremą. Poniżej całe nagranie z jej występu. Wideo opublikowaliśmy również na naszym profilu facebookowym, gdzie cieszyło się dużą popularnością wśród internautów - ZOBACZ.Kim jest Natalia Przekoracka? Co bystrzejsi czytelnicy z pewnością kojarzą jej nazwisko przy okazji naszych relacji z przeglądów Pro Arte. To właśnie z tegorocznego finału wojewódzkiego przywiozła nagrodę „Srebrny mikrofon” (wspólnie z zespołem Rytmos). Z Natalią w składzie dziewczyny wywalczyły też 2 miejsce na prestiżowym festiwalu w Stargardzie.

Ale jak sama podkreśla, to dopiero początek jej artystycznej drogi. – Na skrzypcach gram od 6 roku życia, a śpiewam dopiero niecały rok. Uczę się tej niełatwej sztuki pod czujnym okiem Anny Adamowicz – opowiada N. Przekoracka, która we wrześniu rozpocznie naukę w słubickim ogólniaku.

Bez muzyki nie wyobraża sobie życia i chce dalej rozwijać się w tym kierunku. Myśli także o własnych kompozycjach. A na razie czerpie garściami inspiracje z twórczości soulowej, gospel i musicalowej. Jej ulubione zespoły, to właśnie wspomniany Sound’n’Grace, a także tacy artyści jak Ania Karwan, Studio Accantus oraz Pantatonix.

Będziemy z ciekawością śledzić rozwój jej talentu.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.