Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ważna informacja dla kierowców. Z Miejskim Świętem Hanzy wiąże się również kwestia zamknięcia mostu dla ruchu kołowego. W tym roku przez most nie będzie można przejechać od 12 lipca (piątek) od godz. 9.00 do 14 lipca (niedziela) do godz. 18.00.

most zamkniety

Kierowców czekają też inne zmiany w organizacji ruchu w Słubicach. Poniżej najważniejsze informacje z komunikatu przygotowanego przez Straż Miejskią w Słubicach.

Most i przylegające ulice

Od 11 lipca od godz. 7.00 do 12 lipca do godz. 8.00 z ruchu kołowego będzie wyłączony fragment ul. Kościuszki, od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do ronda Solidarności, rondo Solidarności.

Objazd do ul. Nadodrzańskiej, 1 Maja i mostu granicznego odbywać się będzie ulicą Mickiewicza, która na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dąbrówki do skrzyżowania z ulicą Jedności Robotniczej będzie jezdnią dwukierunkową i ulicą Nadodrzańską, która na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do Ronda Solidarności będzie drogą jednokierunkową.

Od 12 lipca od godz. 8.00 do 14 lipca do godz. 18.00 nastąpi zamknięcie ruchu kołowego dla: mostu granicznego w Słubicach, fragmentu ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Ronda Solidarności, Ronda Solidarności oraz fragmentu jednokierunkowej ul. 1 Maja do wysokości siedziby Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Objazd do ul. Jedności Robotniczej, Kopernika i  Nadodrzańskiej odbywać się będzie ulicą Mickiewicza, która na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dąbrówki do skrzyżowania z ulicą Jedności Robotniczej będzie jezdnią dwukierunkową.

Plac Przyjaźni

Od 12 lipca od godz. 15.00 do 14 lipca do godz. 24.00 nastąpi wyłączenie fragmentu jednokierunkowej drogi gminnej ul. Plac Przyjaźni (droga wraz z parkingiem przy poczcie ) od skrzyżowania z drogą krajową nr 31 (tzw. dwupasmówka) do skrzyżowania z ulicą Seelowską i Słowackiego.

Alternatywne przejścia

Osoby chcące w tych dniach przekroczyć granicę samochodem, powinny korzystać z przejść drogowych w Świecku oraz Kostrzynie nad Odrą.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.