Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ponad 1000 drzew w dwie godziny – niezły wynik, prawda? Właśnie tyle udało się posadzić Nadleśnictwu Cybinka i mieszkańcom tej gminy na terenach nadleśnictwa Urad. Tak odnawia się las!

sadzenie lasu_cybinka

Co roku leśnicy w Polsce sadzą ok. 500 mln nowych drzew, co daje prawie 1000 drzew na minutę. Gdyby wszystkie sadzonki posadzić w jednym rzędzie to miałyby one długość z Ziemi na Księżyc i z powrotem, a po zsumowaniu ich powierzchni można by było obsadzić prawie 75 tys. boisk piłkarskich.

Akcja „1000 drzew na minutę” prowadzona jest przez Lasy Państwowe. Mieszkańcy Cybinki wzięli w niej udział już po raz trzeci. 30 marca na terenie Nadleśnictwa Urad zasadzili 1000 dębów szypułkowych. Wśród osób, które zajęły się tym ważnym zadaniem, byli seniorzy oraz podopieczni Placówki Opiekunczo-Wychowawczej „Nasza Chata” z Cybinki.

- Wszystkie osoby, które przybyły miały za zadanie wysadzić sadzonki dęba szypułkowego na jednym z przygotowanych gniazd. Szczególnie miło nam było gościć wszystkie dzieci, które mogły posadzić swoje drzewka – mówią o akcji organizatorzy. Dla swoich pomocników przygotowali nie tylko szpadle i sadzonki. Było ognisko i coś na ząb.

sadzenie lasu_cybinka_2

- Przy tak pięknej sobocie nie mogliśmy siedzieć w czterech ścianach! Dziękujemy Nadleśnictwu Cybinka za tak wspaniałą akcję, w której bierzemy chętnie udział! Zrobiliśmy coś dobrego dla naszej okolicy jak i dla całej ziemi! – cieszyli się podopieczni „Naszej Chaty”.

Dlaczego sadzenie lasów jest takie ważne? Jak tłumaczą leśnicy, odnowienie lasu jest dla każdego z nich priorytetem. Sadzą wyłącznie gatunki rodzime, wśród których coraz więcej jest drzew liściastych.

Zobacz film Lasów Państwowych o akcji „1000 drzew na minutę”.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.