Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dobra wiadomość dla kierowców jeżdżących do Poznania: fragment A2 zyska trzeci pas. Ale jest też zła: zanim zostanie dobudowany, będą utrudnienia w ruchu. Zobacz, jak zmieni się organizacja ruchu.

autostrada nowa_a2

Rozbudowa autostrady A2 zaczęła się 18 marca. Dotyczy liczącego 16 km odcinka między węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny – to tu właśnie zostanie dodany trzeci pas.

Dlaczego? Stało się to konieczne, ponieważ zgodnie z danymi przekazanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, na tym fragmencie autostrady został przekroczony tzw. poziom swobody ruchu. Wg szacunków, dziennie obwodnicą Poznania przejeżdża ok. 65 tys. pojazdów.

Niestety, remont będzie wymagał od kierowców sporo cierpliwości. Zarządzająca tą drogą spółka Autostrada Wielkopolska SA już wprowadziła zmiany w organizacji ruchu.

Od 17 marca w kierunku Świecka obowiązuje zakaz poruszania się pasem szybkim dla samochodów ciężarowych – ponieważ ten pas został zwężony do 2 m. Z kolei w kierunku Warszawy dla tych pojazdów zniesiono zakaz wyprzedzania.

Kierowcy chcący skorzystać (zjechać) z węzłów Poznań Komorniki i Poznań Luboń (kierunek Warszawa) powinni korzystać ze skrajnego prawego pasa.

Poniżej mapki poglądowe udostępnione przez spółkę.

autostrada przebudowa_3

autostrada przebudowa_1

Rozbudowa ma kosztować 200 mln zł. Zgodnie z planem powinna się zakończyć w połowie 2020 roku, ale Autostrada Wielkopolska chce zakończyć część głównych prac pół roku wcześniej. Chodzi przede wszystkim o modernizację nawierzchni, wymianę barier i oświetlenia.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.