Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
„Trójkąt bezpieczeństwa” to nazwa akcji kontrolno-prewencyjnej, jaką prowadzą policjanci na drogach woj. lubuskiego. Kontrolują szczególnie te miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. W powiecie słubickim taką niechlubną sławą cieszy się droga wojewódzka nr 137.

drogowka kontrola

Lubuska policja zwróciła uwagę na to, że w ostatnim czasie na niektórych drogach dochodziło do sporej ilości wypadków. Co najczęściej jest ich przyczyną? - Przekroczenie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu oraz nieprawidłowo wykonywany manewr wyprzedzania – wylicza Ewa Murmyło ze słubickiej komendy.

Stąd pomysł na akcję „Trójkąt bezpieczeństwa”. 12 marca funkcjonariusze z drogówki kontrolowali kierowców jadących drogą wojewódzką nr 137 (która prowadzi ze Słubic do Ośna Lubuskiego). To właśnie na niej dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń – o czym nie raz informowaliśmy.

Jak wyjaśnia E. Murmyło, policjanci w kilku punktach kaskadowo kontrolowali prędkość, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy dzieci są przewożone w fotelikach. Ale przyglądali się nie tylko zmotoryzowanym. Mundurowi sprawdzali też pieszych - a konkretnie to, czy po zmierzchu poza obszarem zabudowanym noszą elementy odblaskowe.

Jak wypadły kontrole? – Wylegitymowanych zostało 30 osób, 146 kierowców przebadano na zawartość alkoholu. Ujawniono 24 wykroczenia drogowe, były to głównie przekroczenia prędkości, których sprawcy zostali ukarani mandatami – podsumowuje E. Murmyło.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.