Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Boże Narodzenie to okazja, żeby przypominać o tym co w życiu najważniejsze. W Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach podczas jasełek niebo walczyło z piekłem. Młodzi aktorzy pokazali, jak dobro powinno zwyciężać zło, nie tylko od święta.

diably anioly_006

Akademia Teatralna, działająca w Szkole Podstawowej nr 3, przygotowała w tym roku nietypowe jasełka. 21 grudnia, przed uczniami i nauczycielami odsłoniła kulisy najstarszej walki świata – wojny dobra ze złem.

To była historia z dreszczykiem emocji. Na scenie wystąpiły anioły i diabły, które walczyły o… kołyskę. Piekło ze wszystkich sił starało się wykraść łóżeczko nowo narodzonego Jezusa. A niebo chciało przygotować świat na przyjęcie dobrej nowiny. Oczywiście – wiadomo kto zwyciężył, zgodnie z tytułem przedstawienia, który brzmiał „Jeden zero dla nieba”.

- Dynamiczna wymiana dobrych i złych czynów, przeplatana kolędami i demoniczną muzyką diabłów, stworzyły wyjątkowe przedstawienie. Jasełka, napawające optymizmem i podnoszące na duchu, zebrały gromkie brawa od zebranej publiczności – opowiada Dorota Bąbka, koordynator grupy teatralnej.

Po przedstawieniu odbył się wspólny koncert kolęd - śpiew uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko. A aktorom za wspaniały występ podziękowała Hanna Wróbel, dyrektor SP3.

Jak dokonania młodych adeptów sceny ocenia ich nauczycielka? - Warsztaty dają okazję do spróbowania swoich sił, zmierzenia się z własnymi ograniczeniami, ale też do rozwoju. Mnie bardzo cieszy to, że uczniowie są w zróżnicowanym wieku, mogą się wiele od siebie nauczyć. Zajęcia są dobrą alternatywą do spędzania wolnego czasu po zajęciach lekcyjnych – uważa D. Bąbka.

diably anioly_001

Przyszkolna grupa działa już drugi rok i jest efektem autorskiego programu realizowanego w szkole. D. Bąbkę cieszy to, że coraz więcej uczniów jest zainteresowanych aktorstwem, a grupa dostaje zaproszenia na występy. A przy okazji wszyscy dobrze się bawią. - Brak tu rywalizacji, wszyscy uczymy się od siebie, wymieniamy pomysłami, zdobywamy doświadczenia – podsumowuje nauczycielka.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.