Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rośnie grono podopiecznych Fundacji Grupy Pomagamy. Tym razem pod jej opiekuńcze skrzydła trafiła 14-miesięczna Natalia, która urodziła się z przepukliną oponowo-mózgową. Dziewczynka jest po ciężkiej operacji i wymaga specjalistycznej rehabilitacji. Poznajcie jej historię.

natalka pomagamy

Natalia mieszka wraz z rodziną i rodzeństwem w Laskach Lubuskich. Urodziła się w 34 tygodniu ciąży z przepukliną oponowo mózgową. Gdy miała tylko 7 dni, przeszła skomplikowaną operację usunięcia przepukliny i częściową resekcję płatów potylicznych. Przez to tak naprawdę nie wiadomo, co Natalka widzi.

Jej wzrok wymaga rehabilitacji

Ale wiadomo, czego tak bardzo potrzebuje – specjalistycznej rehabilitacji wzroku. Taka rehabilitacja ma pomóc nauczyć Natalce na nowo korzystać ze zmysłu wzroku. A w przyszłości stać się jak najbardziej samodzielną.

Dziewczynka korzysta z niej od pierwszych tygodni życia i widoczne są już pierwsze efekty. Natalka wodzi wzrokiem za kontrastami, co jest pierwszym, dużym krokiem na przód. A przed nią kolejne!

Natalka objęta jest również opieką specjalistów - konsultacje okulistyczne odbywają się w Poznaniu w Klinicznym Szpitalu Przymierza Pańskiego, a neurochirurgiczne w Łodzi, Gorzowie i w Sulęcinie.

Potrzebne pieniądze

Jednak, aby dalsze postępy były możliwe, potrzebne są środki finansowe. - Aby Natalka mogła być systematycznie rehabilitowana - chodzi tu przede wszystkim o rehabilitację ruchową, jak i o rehabilitację wzroku - potrzebne są pieniążki, około 15 tys. zł – mówi szefowa fundacji Aleksandra Kołek. – Jej zdrowie jest w waszych rękach, wierzę, że na pewno znajdą się osoby, które pomogą Natalce – dodaje.

Jak można pomóc?

Fundacja już planuje zorganizować dla chorej dziewczynki maraton fitness. Tego typu imprezy sprawdziły się doskonale w akcjach pomocy dla innych podopiecznych. Szczegóły imprezy już niebawem.

Ci, którzy chcieliby wesprzeć Natalkę w walce o zdrowie, mogą również wpłacić środki na konto Fundacji Grupy Pomagamy: 42 1600 1462 1839 6034 6000 0001 z dopiskiem Natalia.

A dodatkowe pytania związane z chorobą Natalki można kierować do jej mamy - Marzeny Skawińskiej za pośrednictwem jej profilu na Facebooku. KLIKNIJ

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.