Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jesienny bal w Jarzębince to tradycja, która ma już kilkanaście lat. I jest okazją nie tylko do zabawy, ale i nauki. Co ciekawe, w tym przedszkolu dzieci nie dostają słodyczy, więc jako nagrodę w quizie wygrywały… duże, soczyste jabłka. Zdrowa i szalona zabawa!


Bal Jarzębinka

Po to, żeby przedszkolaki miały gdzie się bawić i tańczyć, z jednej z sal trzeba było wynieść meble. Ale bal musi być, jak się patrzy! Nosi on od kilkunastu lat taką samą nazwę: „Złota polska jesień”. I jest imprezą, podczas której dzieci przebierają się za to, co związane z jesienią. Dlatego na sali bawiły się muchomorki, liski, dynie, jesienne księżniczki, jesienni żołnierze i królowie lasu. Jak przyznała Jadwiga Grabowska, dyrektor przedszkola, rodzice - którzy pomagali dzieciom w przygotowaniu przebrań - wykazali się dużą inwencją.

- Nasz bal jesienny ma charakter edukacyjny, jest podsumowaniem wiedzy o wszystkich porach roku. A obecna pora jest dobrą okazją, żeby opowiedzieć o darach lata i jesieni, których jest dookoła tak dużo – wyjaśnia J. Grabowska. I z dumą opowiada o tym jak dzieci ochoczo tańczyły do muzyki. A same utwory nawiązywały nie tylko do jesieni, ale także do… zdrowia.

To nie przypadek ponieważ „Jarzębinka” jest przedszkolem, w którym bardzo dba się o zdrowe odżywianie, a dzieci - uwaga - nie dostają słodyczy! I ta zasada obowiązywała również podczas balu. Jako nagrody w konkursach i zagadkach panie rozdawały duże, soczyste jabłka. Dzieci chętnie wyciągały po nie ręce.

To już się w naszym przedszkolu przyjęło, jesteśmy konsekwentni, nie tylko nie ma słodyczy na co dzień, ale również od święta. I z radością zauważamy, że dzieci coraz bardziej lubią owoce i warzywa. Czekają na ten czas po obiadku, kiedy panie częstują je owocami – mówi J. Grabowska. Przedszkolaki najbardziej lubią właśnie jabłka.

Jesienna impreza miała bogaty program. Zaczęła się od przedstawienia, które przygotowały dzieci wraz z paniami. Opowiadało ono o jesiennych przygodach Krasnala Hałabały. Potem wystąpiły najmłodsze grupy, którym także udało się przygotować ciekawy program, z piosenkami i wierszykami. Nieco starsi rywalizowali w konkursach, a także mierzyli się z jesiennymi zagadkami. Zadania czekały również na panie – rywalizowały w tym, która z nich najszybciej obierze jabłko. A dzieci głośno je dopingowały!

Ale najważniejsza była wspólna zabawa – opiekunek i dzieci, od maluchów po starszaki. Jak wyglądała ta zabawa? Zapraszamy do naszej galerii.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.