Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dobra wiadomość dla osób pracujących w Niemczech i ubezpieczonych w AOK Nordost. Centrum Medyczne Brandmed podpisało \ umowę z tą właśnie kasą. Dzięki temu, mając aktualną kartę ubezpieczeniową, można skorzystać m.in. z porady lekarz internisty czy ortopedy.

brandmed aok_umowa

- To dla nas kluczowa umowa. Coraz częściej w naszym centrum medycznym pojawiały się osoby, które pracują w Niemczech i tam są ubezpieczone, ale w związku z tym, że nie znają tak dobrze języka niemieckiego, szczególnie medycznego, pytały o możliwość skorzystania z porady u nas – mówi Joanna Józefiak, wiceprezes zarządu Centrum Medycznego Brandmed.

Jak podaje AOK Nordst, ubezpieczonych jest w niej ok. 44 tys. Polaków, w tym prawie 9 tys. w rejonie 100 km od Słubic. I liczba ta może się zwiększać. To właśnie specjalnie dla nich AOK Nordst uzupełniła swoją ofertę o możliwość dostępu do opieki ambulatoryjnej w Polsce.

- Jednym z najważniejszych elementów skutecznego leczenia jest dobra współpraca pacjenta z lekarzem, a niestety, bariera językowa może temu przeszkodzić. Dzięki tej umowie Polacy ubezpieczeni u nas będą mogli w ramach ubezpieczenia korzystać z usług lekarzy po polskiej stronie, ale na niemieckim poziomie. I, co jest ewenementem również w Niemczech, przy krótkich terminach wizyt – podkreśla Kai Wilke-Schulz, dyrektor Departamentu Świadczeń Medycznych AOK Nordost.

Umowa obejmuje porady lekarzy 6 specjalności, w tym m.in. lekarza pierwszego kontaktu, czyli internisty, oraz chirurga, ortopedy, kardiologa, urologa. A także korzystanie z badań laboratoryjnych i rehabilitacji, zaopatrzenie w leki i środki lecznicze.

- Jest to pionierska umowa, proces jej powstawania był długi, wymagał wielu konsultacji i ekspertyz. Jest również wyrazem zacieśniania współpracy transgranicznej i współpracy w dziedzinie służby zdrowia, dlatego mamy nadzieję, że przyczyni się do rozwoju takich form współpracy – uważa K. Wilke-Schulz.

A jak skorzystać z porady lekarza? Bardzo prosto. - Ubezpieczeni w AOK Nordst oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym zostaną umówieni na wizytę w krótkim terminie lub bezpośrednio po osobistym zgłoszeniu się w godzinach przyjęć. W celu rejestracji wystarczy okazać kartę ubezpieczeniową – wyjaśnia J. Józefiak.

Jeśli ubezpieczeni chcieliby skorzystać z pomocy lekarzy innych specjalizacji, których nie obejmuje umowa, również mogą to zrobić, ale w oparciu o procedurę zwrotu kosztów. Jednak, jak podkreślają zarówno przedstawiciele Brandmedu, jak i AOK, umowa może zostać rozszerzona o kolejne świadczenia, jeśli pacjenci będą wskazywali takie potrzeby.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.