Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nasza redakcja otrzymała oświadczenie zielonogórskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie utworzenia poradni chirurgii dziecięcej w szpitalu w Słubicach lub w Sulęcinie. NFZ tłumaczy, jak przebiegają konkursy oraz to, gdzie dzieci faktycznie mogą uzyskać pomoc. Okazuje się, że nie zawsze trzeba jechać do poradni w Gorzowie.

chirurgia dzieciea

Już ponad 400 osób podpisało petycję w sprawie utworzenia poradni chirurgii dziecięcej w szpitalu w Słubicach lub Sulęcinie. Wielu z nich ma za sobą wyjazdy do szpitala w Gorzowie z cierpiącym dzieckiem – opisywali swoje doświadczenia w komentarzach do podpisów petycji oraz na naszej stronie.

O tym, że są zbierane podpisy informowaliśmy kilka dni temu. Temat był również poruszany na naszym forum.

W międzyczasie zapytaliśmy NFZ o to, jakie są szanse na to, żeby w słubickim (lub sulęcińskim) szpitalu powstała taka poradnia. Okazało się, że niedawno był konkurs na jej uruchomienie, który zakończył się 23 sierpnia. Wg informacji z NFZ placówka ze Słubic i Sulęcina do takiego konkursu nie przystąpiły (o powody zapytaliśmy zarząd słubickiej lecznicy – czekamy na odpowiedź).

Co ciekawe, NFZ wyraźnie zaznaczył, że poradnie ogólne działające w obu szpitalach mają możliwość… przyjmowania dzieci. To sprzeczne z tym, z czym wielokrotnie spotykali się mali pacjenci i ich rodzice, którzy musieli jechać do Gorzowa nawet z drobnymi urazami.

- Tylko skomplikowane przypadki kierować należy do specjalistów dziecięcych. LOW NFZ nigdy nie kwestionował praktyki przyjmowania dzieci w poradniach ogólnych – wyjaśnia Joanna Branicka z zielonogórskiego NFZ.

Z pełną treścią stanowiska NFZ można zapoznać się poniżej.

ZOBACZ STANOWISKO NFZ

O komentarz do takiego stanowiska poprosiliśmy Małgorzatę Krasowską-Marczyk, prezes słubickiego szpitala. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją na naszej stronie.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.