Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zakończył się proces rekrutacji do gminnych przedszkoli. Miejsca wystarczyło dla wszystkich rodziców, którzy ubiegali się o przyjęcie swoich pociech. Wolne miejsca zostały jeszcze w placówkach w Kunowicach, Golicach i Świecku. A przed wszystkimi przedszkolakami miesięczne wakacje – pierwsze bez dyżurów placówek.

przedszkole Słubice


Proces rekrutacji rozpoczął się w marcu, podzielony był na dwa etapy – o kolejnych terminach informowaliśmy rodziców na bieżąco. - W pierwszym etapie rekrutacji komisje, w oparciu o przyjęte kryteria, zdecydowały o przyjęciu do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych, znajdujących się na terenie gminy Słubice, 138 dzieci – informuje Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach.

W etapie drugim na przedszkolaków czekały jeszcze 122 wolne miejsca. Została rozdysponowana ponad połowa z nich, głównie w przedszkolach i punktach przedszkolnych w Słubicach. Na chętnych wciąż czekają 64 miejsca w placówkach w sołectwach - w Kunowicach, Golicach i Świecku. A także jedno wolne miejsce w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach.

Po wakacjach do przedszkoli po raz pierwszy przyjdzie 210 wychowanków. Już odbyły się pierwsze zebrania. Placówki planują również zorganizowanie pod koniec sierpnia spotkań dla maluszków, żeby razem z rodzicami poznały sale i swoje panie zanim rozpocznie się nowy rok szkolny. A przed wszystkimi teraz miesięczne wakacje. W tym czasie w budynkach będą przeprowadzane remonty. Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.