Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Co ma pływać, nie utonie – mówi stare przysłowie. A co w tym roku będzie ścigać się po Odrze? Podczas Miejskiego Święta Hanzy odbędzie się druga edycja "WOWI-CouchSurfing”, czyli wyścigów najróżniejszych pływających konstrukcji bez silnika. Liczy się szybkość i… kreatywność.

WOWI Couch Surfing

Pamiętacie? W zeszłym roku na trasę po Odrze wyruszyło 25 pływających pojazdów. Wyścig wygrała konstrukcja "Boje 007" prowadzona przez Jensa Geismara z psem Jule na pokładzie. A nagrodę na najpiękniejszy ponton otrzymała łódź "The flying Zirsch" pilotowana przez studentów ze stowarzyszenie fforst.

A jak będzie w tym roku? W czyje ręce trafi legendarny puchar przechodni? Zasady są proste: wolno pływać na wszystkim, co pływa i nie ma silnika, ale da radę poruszać po Odrze. Mogą to być pontony, materace, dmuchane kaczki, jednorożce… Trasa prowadzi od północnego końca wyspy Ziegenwerder do portu zimowego za frankfurcką filharmonią. Kolorowy i wesoły spływ odbędzie się 15 lipca (niedziela) o godz. 12.

„WOWI-CouchSurfing" to inicjatywa frankfurckiej spółki mieszkaniowej WOWI. Dla swoich klientów, którzy będą chcieli wziąć udział w zabawie, firma przygotowała dwuosobowe pontony. Pozostali chętni do wyścigu muszą przygotować je sami.

Konstrukcja powinna być bardzo szybka lub niezwykle piękna. Nagrody, tak jak w zeszłym roku, czekają zarówno na tego kapitana statku, który pierwszy zamelduje się na mecie, jak i tego, kogo komisja wyróżni za niezwykłą kreatywność. Oprócz pucharów, są nimi talony do jednej z restauracji marki Redo we Frankfurcie.

Zgłoszenia do wyścigu są przyjmowane w Vermietungscenter WOWI przy Brunenplatz 3 – 4 do 13 lipca do godz. 15. Można też zgłosić się w dniu imprezy przy stanowisku WOWI na moście przy Ziegenwerder, najpóźniej do godz. 11.

A jak było rok temu? Zobacz naszą ubiegłoroczną fotorelację! KLIKNIJ

Termin: 15.07.2018, godz. 12. Miejsce: wyspa Ziegenwerder.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.