Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rada Miejska w Słubicach przyznała honorowe wyróżnienia osobom, które w szczególny sposób promują nasze miasto lub działają na jego rzecz. "Honorowymi Obywatelami Słubic" zostali Łukasz Fabiański oraz Stanisław Wachowiak. Tytuł "Ambasadora Słubic" trafił w ręce Torstena Kleefelda.

lukaszfabianski 026

Wyróżnienia zostały przyznane w formie uchwały podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, która odbyła się 27 kwietnia.

Radni przyznali dwa tytuły „Honorowego Obywatel Słubic”. Jeden z nich potrzymał Łukasz Fabiański, piłkarz reprezentacji Polski, rozpoczynający swoją karierę w klubie MKS Polonia Słubice. Tytuł przyznano za wybitne dokonania sportowe i wkład w promocję naszego miasta. O nagrodę wnioskowali działacze klubu UKS Polonia Słubice. Co ciekawe, popularny "Fabian" ma już w swojej kolekcji inne gminne wyróżnienie. W 2006 roku otrzymał tytuł "Ambasadora Słubic".

"Honorowym Obywatelem Słubic" został również otrzymał Stanisław Wachowiak, kanclerz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Radni docenili jego zaangażowanie w rozwój Collegium Polonicum, a tym samym w promocję miasta Słubice jako miasta akademickiego. W tym przypadku wnioskodawcą był sam burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Tytuł „Ambasadora Słubic” przyznano Torstenowi Kleefeldowi. Jest on dyrektorem Karl-Liebknecht-Gymnasium we Frankfurcie. Radni docenili jego zaangażowanie w polsko-niemiecką edukację oraz realizację wielu inicjatyw transgranicznych, co ma duże znaczenie dla promocji gminy Słubice po drugiej stronie Odry. O nagrodę wnioskowała Danuta Nowak, dyrektor Gimnazjum nr 2.

Warto wspomnieć, że podobne wyróżnienia były przyznawane w przeszłości już wielokrotnie. Obecnie mamy 17 "Honorowych Obywateli Słubic" i 19 "Ambasadorów Słubic". Tytuły otrzymywali m.in. premier Tadeusz Mazowiecki, prof. Gesine Schwan, rekordzista Polski Paweł Czapiewski, czy nieżyjący już były burmistrz Słubic Stanisław Ciecierski. Ewidencję wszystkich nadanych tytułów prowadzi Urząd Miejski w Słubicach. ZOBACZ

Kto ma możliwość zgłaszania do wyróżnień? Oprócz samorządowców mogą to także zrobić sami mieszkańcy, kluby czy stowarzyszenia. Na stosownym formularzu wystarczy zebrać 30 podpisów, a pismo skierować do przewodniczącego Rady Miejskiejw Słubicach.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.