Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W Sułowie trwa montaż sygnalizacji świetlnej

Dzisiaj zaglądamy do Sułowa, gdzie trwa montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych, znajdującym się na drodze wojewódzkiej nr 137. To rozwiązanie, o które mieszkańcy zabiegali od dawna. Czy dzięki temu będzie bezpieczniej?

Obecnie wykonywane są już ostatnie prace potrzebne do uruchomienia świateł. Pracownicy służby drogowej podłączają instalację elektryczną i montują przy drodze znaki informujące kierowców o pojawieniu się sygnalizacji.

Jak przekazał nam jeden z pracowników, uruchomienie sygnalizacji jest zaplanowane tuż po świętach Bożego Narodzenia, ale niewykluczone, że światła zostaną włączone jeszcze przed wigilią. Stąd apel do kierowców, aby zwrócili na to baczniejszą uwagę i nie jechali na pamięć. W tamtym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Jaka będzie działać sygnalizacja świetlna w Sułowie? Jak przekazali nam drogowcy, w tamtym miejscu domyślnie ma być włączone światło czerwone, które ma spowolnić pojazdy, a zielone będzie się włączać dopiero w reakcji na zbliżający się pojazd. Ponadto do dyspozycji pieszych będzie specjalny włącznik zamontowany na słupie.

O wprowadzenie rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo pieszych w Sułowie, od dawna zabiegali sami mieszkańcy, w tym sołtys Cezary Nowaczewski. Czy sygnalizacji świetlna się sprawdzi? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.