Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podświetlony most

Most łączący Słubice i Frankfurt zyska niedługo nową „szatę” świetlną. Na razie trwają testy iluminacji. Oświetlenie będzie zielono-niebieskie, czym nawiąże do barw wspólnej marki obu miast. 

Już niedługo, po ciemku most graniczny nad Odrą będzie wyglądał zupełnie inaczej. Mimo trwającej pandemii, prace nad jego oświetleniem trwają. Niedawno odbyły się testy.

Jak widać na zdjęciach udostępnionych przez Polsko-Niemiecką Informację Turystyczną we Frankfurcie, zielone światła pojawią się po obu stronach na linii mostu, a na niebiesko rozświecą się łuki.

- Nie możemy się doczekać! To będzie wspaniała wieczorna atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i odwiedzających – czytamy na stronie PNIT.

Montaż podświetlenia jest jedną z części drugiego etapu projektu, w ramach którego wcześniej odbudowano Dom Bolfrasa we Frankfurcie, a obecnie w Słubicach powstaje wieża Kleista. Za realizację „mostowej” części inwestycji odpowiadają właśnie nasi sąsiedzi. Całość jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Więcej o projekcie pisaliśmy w maju 2018 roku, kiedy po raz pierwszy zostały zaprezentowane wizualizacje iluminacji mostu - ZOBACZ.

Jak podoba się wam tak podświetlony most? Dajcie znać w komentarzach.

Autorem zdjęć jest Artur Kozłowski.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.