Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nasadzenia

Gmina Słubice wzięła się za jesienne nasadzenia. Nowe drzewa pojawią się m.in. w Kunowicach, na Zielonych Wzgórzach, os. Kwiatowym i w mieście przy placu zabaw przy ul. Kochanowskiego. Będą to m.in. lipy, klomby, robinie – łącznie 200 drzewek.

Nie raz pisaliśmy o wycinanych w mieście drzewach – miasto argumentowało to ich złym stanem lub wycinka wynikała z założeń inwestycyjnych. Niedawno głośna była sprawa wycięcia lip z remontowanej ul. Mieszka I (ZOBACZ).

Drzew nie udało się uratować, ale burmistrz w odpowiedzi na nasze pytania odpisał, że w zamian będą nowe nasadzenia. „Za każdym razem, gdy zachodzi konieczność wycięcia jakiegoś drzewa w mieście, sadzimy nowe. W tym wypadku, mimo, że w decyzji o wycince, takiego wymogu nie było, też mamy w planach nowe nasadzenia, oczywiście w innym miejscu” – pisał w swoim liście Mariusz Olejniczak.

Takie nasadzenia nowych drzew właśnie trwają. Gdzie? - Dziś 50 sztuk ponad dwumetrowych robinii sadzonych jest na ul. Rubinowej w Kunowicach. W tej miejscowości posadzonych też zostanie 45 lip drobnolistnych, o wysokości 2 metrów, które rosnąć będą wzdłuż ul. Bursztynowej. Z kolei przy ul. Jeziornej przybędzie 45 jarząbów szwedzkich - wylicza Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach.

Drzewa pojawią się przy ścieżce rowerowej na os. Zielone Wzgórza w Słubicach. To przy niej i przy sąsiedniej ul. Wschodniej ma wkrótce rosnąć 50 dwumetrowych klonów. Śliwy wiśniowe (5 sztuk) będą zasadzone na os. Kwiatowym, a tyle samo dwumetrowych platanów klonolistnych przy placu zabaw w okolicy ul. Kochanowskiego i przy ul. Reja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2020-11-18 23:12
Super, tylko fajnie by było sadzić nowe drzewa w okolicy, gdzie stare zostały wycięte, a nie że wycinamy i betonujemy tzw. śródmieście, nowe sadzimy w Kunowicach i na Zielonych Wzgórzach - gdzie przyrody i tak nie brakuje.
#2 Zafiras 2020-11-19 00:37
Zgadza się Lechita.Co to za absurd,w Słubicach wycinamy,ale w Kunowicach sadzimy. Masakra.
#3 Rob 2020-11-20 08:24
Co Wam się ciągle coś nie podoba? Przecież za każdym razem tłumaczą, dlaczego stare drzewa muszą być wycięte a nie zawsze w tym samym miejscu można posadzić nowe drzewa.
Czytać nie umiecie : " a tyle samo dwumetrowych platanów klonolistnych przy placu zabaw w okolicy ul. Kochanowskiego i przy ul. Reja."
#4 Lechita 2020-11-20 19:43
A Ty czytać umiesz ze zrozumieniem? Nie chodzi o sadzenie w tym samym miejscu, bo oczywistym jest, że to zazwyczaj niemożliwe - tylko jeśli jest to możliwe, to w okolicy. Poza tym - nie podoba się to nie czytaj, każdy ma swoje zdanie i ma prawo się wypowiedzieć.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.