Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Śmieci w rzece

Spacerkiem po mieście zaglądamy nad Odrę. Woda powoli opada, zostaje to, co ze sobą przyniosła, czyli śmieci. Na łąkach, w zaroślach, w trzcinach zbierają się nie tylko butelki i puszki. Znaleźć można też fragmenty armatury, buty, a nawet pluszową poduszkę w kształcie serca.

Jak pokazują wodowskazy, wody w Odrze ubywa z każdym dniem. Najwyższy stan w Słubicach zanotowano 28 października i wynosił on 446 cm. Od tego czasu woda opada, 2 listopada jest jej 364 cm. To, jak malowniczo wygląda z góry rozlana Odra, można zobaczyć na filmiku (ZOBACZ).

Jednak z góry nie widać tego, co dostrzec można z dołu. A są to… śmieci. Woda podniosła lub przyniosła ze sobą sporo tego, co znalazła na swojej drodze. Najwięcej jest plastikowych i szklanych butelek, puszek po napojach, ale znajdą się również inne „kwiatki”. Na przykład kawałki armatury, but, czy pluszowe czerwone serducho.

Krótko przed podniesieniem się wody w Odrze, 13 października, informowaliśmy o akcji sprzątania #trashchallenge, w ramach której posprzątane zostały wały i łąki nad Odrą (ZOBACZ). Wygląda na to, że teraz przydałaby się kolejna taka akcja...

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2020-11-03 08:53
Dużo śmieci pozostawiają wędkarze!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.