Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Płot przy placu zabaw

Mieszkańcy Osiedla Kwiatowego pokazali jaka moc drzemie w sąsiedzkiej współpracy. Dzięki funduszom pozyskanym w ramach inicjatywy lokalnej udało się im wybudować nowy płot przy placu zabaw.

Plac zabaw przy ulicy Kwiatowej został odnowiony na wiosnę jednak nie był od razu dostępny dla dzieci (ZOBACZ). Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa uniemożliwiły maluchom korzystanie z tego miejsca. Sytuacja zmieniła się dopiero w czerwcu.

Teraz, dzięki funduszom z tzw. Inicjatywy Lokalnej i sąsiedzkiej współpracy, udało się postawić nowy płot przy placu zabaw. W ruch poszły piły, młotki i inne narzędzia. Mieszkańcy osiedla łącząc swoje siły wykonali pracę, która dopełniła rozpoczętą na wiosnę inwestycję.

- Takie inicjatywy cieszą mnie najbardziej. To nie tylko trwały namacalny efekt, który zostaje na kilka lat, ale też integracja sąsiedzka - ocenił akcję burmistrz Słubic, Mariusz Olejniczak.

Wg danych Urzędu Miejskiego w Słubicach, w latach 2017-2020 na inicjatywy lokalne w gminie przeznaczono 250 tyś zł. Burmistrz i jego urzędnicy zachęcają mieszkańców do korzystania z tej formy dofinansowania. Dzięki wsparciu można zrobić coś dla społeczności lokalnej, np. odnowić park, wybudować plac zabaw czy zorganizować zajęcia dla dzieci.

Czym jest inicjatywa lokalna wyjaśnialiśmy w naszej publikacji w ramach projektu "Konsultuj- Decyduj" - ZOBACZ. Przykłady realizacji inicjatyw lokalnych można zobaczyć TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.