Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rondo ul. Obozowa

Dziś spacerkiem po mieście zawędrowaliśmy na rondo łączące ul. Obozową z drogą wojewódzką nr 137. Miejsce to, oddane do użytku w 2019 roku, właśnie przeszło mały lifting.

Drogowcy zmodernizowali wewnętrzny pas z nawierzchni brukowej, po którym często przejeżdżali kierowcy, szczególnie aut ciężarowych. A to powodowało obruszanie się kostek.

Na pasie został wylany asfalt, dzięki czemu przejazd powinien być teraz płynniejszy i swobodniejszy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Dr. Sommer 2020-06-15 12:51
Dziękuję za wyjaśnienie. Drogowcy byli zaskoczeni tym, że tam jeżdżą ciężarówki. Zdarza się.
#2 Bogdano 2020-06-15 19:14
Autor artykułu pisze, że po przejeżdzie ciężarówek po wewnętrznym pasie ronda o nawierzchni brukowej następowało obruszanie się kostek brukowych. Oznacza to, że pas ronda o nawierzchni brukowej został pierwotnie źle wykonany przez drogowców. Kostki brukowe powinny być ułożone bliżej siebie. Z załączonego zdjęcia widać, że są za bardzo oddalone od siebie. Teraz niektórzy kierowcy samochodów osobowych (zamiast jechać pasem zewnętrznym) będą przejeżdżać przez to rondo prawie na wprost, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców.
Jeżdżę dość dużo po Polsce i przejeżdżam przez ronda, gdzie wewnętrzny pas ronda wykonany jest z bruku i nie jest pokryty nawierzchnią asfaltową. Oznacza, że został wykonany przez drogowców solidnie i po przejeździe ciężarówek nie ma tam tzw. obruszających się kostek brukowych. Jeżeli ktoś wykonuje swoją pracę solidnie, to nie trzeba po nim poprawiać.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.