Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/04/28 19:41 #315

  • pytajacy
  • pytajacy Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Widzisz jozek to jest tak:
1/ przetarg ogólnopolski na Komes zorganizował syndyk masy upadłościowej pod nadzorem Sądu i wojewodzie nic do tego nie było.
2/ Odpowiedzialne za pilnowanie dobytku (porządku) są też odpowiednie służby państwowe na rzecz których płacimy podatki. I dlatego jak widzą młodzieńca co kradnie radia z autka - to łapią go na tzw gorącym uczynku. Tu nikt nie silił się na łapanie nikogo - choć wszyscy widzieli kradzieże i do tego zorganizowane kradzieże o czym własnie pisze Trybuna. Tam jest przecież wywiad z policjantką która martwi się że ktoś sobie zrobi tam krzywdę. A kto tam był? Złodzieje! mogłby przecież biedaczek np z dachu spaść kradnąc blache! No do tego nie można dopuścić!
Trybuna pisze być może także jednostronnie - może właściciel niczego nie olewał tylko po prostu np nie wiedział nic o kradzieżach bo był np. za granicą a zostawił obiekt ogrodzony i zabezpieczony jak np. dom jak jedziesz na wakacje?
3/ tak najłatwiej nikt nic nie wie
4/ teren stał się być może terenem katastrofy ale dlatego że Halę ukradziono !!! i na pewno nie jest to wina właściciela - a nikt nie kiwnął palcem by temu procederowi przeciwdziałać.
A co do rachunku to właśnie rzecz w tym na jakiej podstawie i na jakich zasadach zostanie wystawiony? Czy był przetarg? Czy to było zgodne z prawem i z procedurami? Kto określił ceną i na jakiej podstawie?

Spróbuj Jozek popatrzeć na to z boku. Masz np. dom. Jedziesz za granicę na np. dwa lata do USA. Wracasz a tu domu nie ma a są koszty. Dlaczego? A no bo jak cie nie było to dom ci okradano. Najpierw meble. Potem okna, potem kaloryfery, potem dachówkę z dachu itd ...
Nikt nie kiwnął palcem choć sąsiedzi widzieli. Straż miejska widziała. Policja widziała. Ale złodziei nie łapano. Dlaczego? No własnie. No ale nic. Zostały ruiny. No katastrofa. To te katastrofę rozebrano. Zrobiła to prywatna firma która na koniec wystawiła rachunek. I ty go musisz zapłacić. A nie masz już domu. Ale masz oczywiście podatki za niego do zapłacenia. Do gminy. Gminy która utrzymuje z nich np Straż miejską. Straż która nie łapała złodziei. Ale za to jak słusznie piszesz w innym poście bawiła sie w tym czasie foto radarem. Który ty jozek im m. in ze swoich podatków kupiłeś.
Fajnie nie?
Tak jozek o to tutaj chodzi.

Ps/ Marcinkiewicz coś tam pisze o biegłym sądowym ale ty na pewno jozek wiesz lepiej co tam jakiś biegły no nie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/04/28 19:41 #316

  • jozek
  • jozek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
1/ Organem założycielskim i w zasadzie właścicielem ZPO Komes był wojewoda gorzowski i to on decydował co się z tym zakładem ma stać.
Dużo wcześniej zanim wprowadził tam swoich syndyków(było ich z tego co pamiętam trzech) były prowadzone rozmowy z wojewodą o przekształceniu zakładu jakąś formę, która pozwoli Komesowi nadal istnieć a ludziom pracować. Niestety warunki jakie stawiał wojewodo były nie do spełnienia przez załogę - chodziło między innymi o koszt tego przedsięwzięcia. Wprowadzono więc syndyka, a ten bardzo szybko posprzedawał majątek zakładu, najpierw maszyny, samochody i inne duperele a w końcu teren.
I widzisz Ciebie interesuje kto organizował i pod jakim nadzorem przetarg, a mnie interesuje dlaczego w ogóle do niego doszło, skoro było potencjalnie kilkuset pracowników mniej lub bardziej chętnych do 'wykupienia' zakładu, a i inni inwestorzy tez by się znaleźli, ba nawet byli tacy.

2/ Policja czy SM nie są od pilnowania prywatnego dobytku, skoro ten teren był tak cenny to właściciel powinien wynająć firmę ochroniarska. My wszyscy podatnicy mamy finansować ochronę kupy gruzu?
Co z tego, że złapiesz kogoś kto kradnie radio z jakiegoś samochodu, jeżeli właściciel tego samochodu nie zgłosi straty na Policję? Nie ma poszkodowanych nie ma sprawy.
Dokładnie tak samo jest w przypadku Komesu, właścicieli nie interesowało co się dzieje z ich majątkiem i nie zgłaszali szkody wiec to i Policja nie interweniowała.
Właściciele i ich pełnomocnicy byli powiadamiani i to wielokrotnie o tym co się działo na tym terenie, i akurat to co piszą w Trybunie to prawda, olewał a może pozwalał na rozbiórkę, wszak bardzo tanio mu to 'zutylizowali'.
I to niema znaczenia fakt czy był za granicą czy nie, jest księga wieczysta i tam są dane właściciela nieruchomości, nikt nie będzie za nim po całym świecie ganiał, a w interesie właściciela jest korespondencje odbierać.
Zresztą kilka razy widywałem na Allegro ogłoszenia o atrakcyjnej nieruchomości blisko granicy z Niemcami z mapkami i zdjęciami przedstawiającymi zgliszcza po Komesie, a nie dawniej jak rok dwa temu, ktoś chciał sprzedać atrakcyjną stacje benzynową w tym samym miejscu. Więc ktoś się tym jednak interesowała ale nie do końca tak jak powinien.

3/ Napisałem, że nie wiem o co Ci chodzi, bo ja o żadnym pokrzywdzonym-właścicielu nie słyszałem, ani teraz ani wcześniej nikt nie zgłaszał szkody ani na Policję ani do Prokuratury.
Właściciel nie ma obowiązku naprawiać szkody, ma za to obowiązek tak zabezpieczyć teren żeby osobom postronnym nie stała się tam krzywda, a wiec albo zrównać teren, albo go ogrodzić i pilnować. I akurat pełnoletni złomiarz na dachu to pikuś, ale inaczej byś gadał gdyby Twoje kilkuletnie dziecko wpadło do otwartej studzienki kanalizacyjnej albo naraziło się na inny wypadek.

4/ Twierdzisz, że halę ukradziono, ale jakoś właściciel nie kwapi się żeby zgłosić zawiadomienie o przestępstwie. Masz jakiś interes żeby tego pilnować to idź pilnuj, ale nie wymagaj tego od bóg wie kogo.
Nie wiem czy zostanie wystawiony rachunek, czy może nieruchomość zostanie obciążona hipoteką, najmniej mnie to interesuje. W każdym razie wszystko co tam się teraz dzieje jest zgodne z prawem budowlanym i robione na koszt właściciela, a ten jak chciał sobie robić przetargi na rozbiórkę to miał czas, minęło chyba już 8 lat od kiedy sprzedano te grunty. Zresztą całkiem możliwe, że obecne ekipy wyburzeniowe działają właśnie na zlecenie lub za zgodą właściciela.

Napisałem Ci już wyżej Policja, SM czy jakiekolwiek inne służby nie są od pilnowania prywatnej własności. Jeżeli jedziesz na dłużej to prosisz kogoś o przypilnowanie, wynajmujesz ochronę lub jakiś inny dozór. Tym bardziej inwestycję wartą 41 mln.
Jeżeli coś się wtedy wydarzy i ktoś zgłosi kradzież, dewastacje, czy inne przestępstwo to spokojnie Policja się tym zajmie.
Przygotują materiał dowodowy, może nawet kogoś złapią, ale jeżeli po Twoim powrocie Ty stwierdzisz, że sorry ale nic się nie stało to do kogo będziesz miał pretensje, że następnego dnia ta sama osoba jeszcze raz Cię okradła.
Skąd Ci biedni policjanci mają wiedzieć, że Ty się nie pozbywasz w ten niekonwencjonalny sposób niepotrzebnych rzeczy z domu?
Dokładnie tak wygląda sprawa Komesu, Panowie biznesmeni kupili tanio i atrakcyjnie teren i myśleli, że go szybko i z kilkukrotnym zyskiem sprzedadzą, niestety chętnych nie było to potraktowali to jaki inwestycje długoterminowa, ale utrzymanie takiej inwestycji kosztuje więc mamy to co mamy.

P.S.
Marciniewicz się po prostu zbłaźnił w tym swoim zapytaniu, skoro ktoś wziął kredyt i go nie spłaca to naturalne jest, że egzekucją takiego długu zajmuje się komornik. Dlaczego więc Marcinkiewicz chce powstrzymywać organa państwa i jaki ma w tym interes?
Trochę pojechał z tą nowoczesnością Marcinkiewicz, nowoczesna to wtedy była tylko stacja paliw, cała reszta to 30-to letnie już wtedy początki gruzowiska. No ale w Warszawie mało kto o tym wiedział wiec można było sobie popuścić wodze fantazji.
500 tys. kredytu to raptem 1,2% wartości w/g tej wyceny, gdy ktoś ma 41 mln to stać go na zapłacenie 0,5 mln, a jeżeli nie to każdy bank bardzo chętnie udzieliłby nowego kredytu na tak śmieszna kwotę w tym wypadku.
Co do tych 41 mln, jak zapłacisz odpowiednio to i dostaniesz odpowiednią wycenę.
A tak naprawdę wszystko, każda rzecz czy nieruchomość jest warta tyle ile ktoś inny będzie gotowy za nią dać i nie ważne co sobie jakiś biegły wyduma.
W czasie kiedy Komes jeszcze dogorywał, były w nim maszyny i coś tam jeszcze produkował, jego wartość nie przekraczała 15-20 mln. Jak więc zaciekająca wodą stacja paliw i splądrowane budynki mogły nagle nabrać dwukrotnej wartości?
Późniejsze ogłoszenia które były między innymi na Allegro też oscylowały w granicach 10-20 mln z tego co pamiętam, myślisz że właściciel chciał to sprzedać poniżej wartości? Cała ta wycena i biegły to bajka.
Poza tym, skąd wiesz, że ja sam nie jestem biegłym sądowym i nie potrafię wycenić tej nieruchomości?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/04/28 19:42 #317

  • pytajacy
  • pytajacy Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Oj jozek jozek - nie gniewaj się ale bzdury piszesz ze az przykro czytac. Kto był organem założycielskim w przypadku samodzielnego podmiotu w rozumieniu kodeksu handlowego to nie ma najmniejszego znaczenia w przypadku upadłości. Jest wniosek - sad go rozpatruje i oglasza upadłość lub nie. Jeżeli tak - to sad powoluje syndyka. Sad jozek a nie wojewoda. Tak jozek po prostu. I zdecyduj się ile było w koncu tych syndyków - trzech jeden czy ilu. Bo troszke się petlisz no chyba ze godzina pozna i zmeczony jestes?

jozek napisał/a:
Co z tego, że złapiesz kogoś kto kradnie radio z jakiegoś samochodu, jeżeli właściciel tego samochodu nie zgłosi straty na Policję? Nie ma poszkodowanych nie ma sprawy.


Widzisz jozek to nie do konca tak jest cos takiego jak zlapanie na tzw goracym uczynku a tu akurat nie było by z tym problemu.

jozek napisał/a: Napisałem, że nie wiem o co Ci chodzi, bo ja o żadnym pokrzywdzonym-właścicielu nie słyszałem, ... akurat pełnoletni złomiarz na dachu to pikuś,


Nie no jasne i nic nie wiesz o tym że prywatną Halę Komesu ukradziono i że ktoś jest w ten np. sposób pokrzywdzony. A przy okazji ładne określenie na ZLODZIEJA - pełnoletni złomiarz ... tak ... ciekawe ...

jozek napisał/a: Zresztą całkiem możliwe, że obecne ekipy wyburzeniowe działają właśnie na zlecenie lub za zgodą właściciela.
owszem całkiem możliwe ale jeżeli nie - to może warto się zastanowić czy wyburzają i wywożą prywatny majątek zgodnie z prawem i procedurami? W jaki sposób i kiedy ustaloną cenę za to i na podstawie czego? W jaki sposob wybrano firme? Tu chodzi o duze pieniadzie jozek. Ktos na tym duzo zarobi a wlasciciel zapewne tylko straci. Tak jozek - dlatego warto o to zapytac.

jozek napisał/a:
W czasie kiedy Komes jeszcze dogorywał, były w nim maszyny i coś tam jeszcze produkował, jego wartość nie przekraczała 15-20 mln. Jak więc zaciekająca wodą stacja paliw i splądrowane budynki mogły nagle nabrać dwukrotnej wartości?



No właśnie a to było w 1998 roku. 10 lat temu. Od tego czasu same grunty komercyjne zdrożały kilkudziesięciokrotnie. A tam będzie z 5 hektarów. Nie mówiąc o stacji paliw. Stacji - jak sam piszesz ponizej - nowoczesnej.

jozek napisał/a:
Marciniewicz się po prostu zbłaźnił w tym swoim zapytaniu, skoro ktoś wziął kredyt i go nie spłaca to naturalne jest, że egzekucją takiego długu zajmuje się komornik. Dlaczego więc Marcinkiewicz chce powstrzymywać organa państwa i jaki ma w tym interes?
Trochę pojechał z tą nowoczesnością Marcinkiewicz, nowoczesna to wtedy była tylko stacja paliw,



Marcinkiewicz się nie zbłaźnił. Jak byś spróbował przeczytać ze zrozumieniem treść jego zapytania to zrozumiał byś że ideą przewodnią było nie to że komornik sprzedaje tylko - ZA ILE próbuje sprzedać i w jaki sposób. A interes byl prosty - czego ty jak widze nie mozesz pojac - obywatelski. Troska ze moze ktos jest pokrzywdzony - nawet jak jest byc moze bogaty - to zawisc nie moze tego przyslaniac. Rozumiesz to jozek czy masz z tym problem?

jozek napisał/a:
Poza tym, skąd wiesz, że ja sam nie jestem biegłym sądowym i nie potrafię wycenić tej nieruchomości?



Nie wiem tego jozek - nie wiem - a jestes? smiley



zmeczylem sie
definitywnie OT
ciao ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/04/28 19:43 #318

  • balejak
  • balejak Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
No chyba nie dokońca tak jest jak widać w tym artykule:
www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/artic...KTUALNOSCI/158284221
Znaczy jak chcą to łapią sami jak widać. Ciekawe czemu tu nie łapali?
Troche szkoda bo fakt gościom hale zwineli a troche kasy pewnie byla warta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/04/28 19:43 #319

  • jozek
  • jozek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
@pytajacy
No mi się też już nie chce pisać kolejny raz tego samego.

Nie wiem co tam dokładnie wynosili ci złomiarze z poligonu i co się tam faktycznie działo bo w samym artykule nic ciekawego i nadzwyczajnego nie ma.
Ale napiszcie mi czym się różni rozebranie dachu z hali Komesu a rozebranie dachu z budynku po szkole specjalnej obok 'Biedronki'?
Co czyni tą ekipę ze szkoły lub hotelu 'Polonia' bardziej wiarygodną i działającą zgodnie z prawem od tej z rozbiórki Komesu?
Czy w/g Was Policja czy SM ma biegać po każdym placu budowy i rozbiórki i sprawdzać czy ktoś to rozbiera legalnie czy nie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/04/28 19:43 #320

  • Marzena
  • Marzena Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Bodziacki powiedział mniej wiecej tak - Nie wiadomo co tam powstanie, nie mamy na to wpływu, bo to teren prywatny. Słubiczanom marzył się kryty basen i kino.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/04/28 19:43 #321

  • basu
  • basu Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ciekawe czy ktos wezmie pod uwage to co nam sie marzy. Lepiej wybudowac jakis supermarket zeby miasto mialo wiecej pieniedzy, zeby ludzie jeszcze bardziej sie smiali z miasta \"marketu\". Nie potrzebujemy basenu, zeby sobie po pracy miec sie jak zrelaksowac i korzystac z tego podczas brzydkiej pogody. kino ? po co nam kino ? my nie lubimy przeciez ogladac nowosci filmowych, nie chcemy zabierac swoich kobiet do kina, lepiej do knajpy ! Eh...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/04/28 19:44 #322

  • pytajacy
  • pytajacy Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Racja !!! Miejmy nadzieję że właściciel dogada sie wreszcie z inwestorami w tej sprawie i powstanie coś sensownego. Może centrum rozrywki? Coś słyszałem że są takie plany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/05/18 22:12 #375

  • slubiczanin
  • slubiczanin Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0
wiadomo juz kiedy zburza galerie i wybudują tesco ?
co powstanie na bylej bazie PKS?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/05/23 12:36 #394

  • slubiczanin
  • slubiczanin Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0
hm nikt nic nie wie ? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/05/23 12:39 #395

  • gocha22
  • gocha22 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
cos ostatnio ucichlo na ten temat :) z trego co widac to narazie rozdrabniają gruz po byłym komesie i go powoli wywożą .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/05/24 09:23 #401

  • Verne
  • Verne Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
xx

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Verne.

Odp.:Wyburzają KOMES 2008/05/24 17:03 #403

  • Basu
  • Basu Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 0
Verne - to było z przekąsem :) Basen jak najbardziej tak !- Kino ? Również !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wyburzają KOMES 2011/01/17 19:34 #7699

  • Malgorzata
  • Malgorzata Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Odnawiam temat. Czy coś się już wyjaśniło w sprawie placu po Komesie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Odp.:Wyburzają KOMES 2011/01/17 19:41 #7700

  • Malgorzata
  • Malgorzata Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Słubiczanom pozostały marzenia po obiecankach Pana Bodziackiego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3