Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/08 11:13 #10999

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70

KasMa1988 napisał: Swieta racja Sawanna, sondaz zbudowany jest bardzo tendencyjnie....

Długo zastanawialiśmy się nad tym, jak sformułować sondę, żeby było obiektywnie i na temat. Nie uważamy, żeby sonda była skonstruowana tendencyjnie, wręcz odwrotnie. Jest jedno konkretne pytanie i dwie przeciwstawne odpowiedzi, które bezpośrednio nawiązują do argumentacji jaką podawał w mediach burmistrz Słubic (że ograniczenie oświetlenia świątecznego ma związek z oszczędnościami gminy). A jeśli ktoś nie ma zdania na ten temat, to może wybrać trzecią odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/08 17:33 #11001

  • Sawanna
  • Sawanna Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 76
  • Otrzymane podziękowania: 3
Prosze bardzo moze tak zamiast patetycznego "jestes za oświetleniem światecznym BEZ WZGLEDU NA KOSZTY" postawilabym tak : czy popierasz decyzje burmistrza o zaprzestaniu umieszczania świateł światcznych w mieście- w ramach planowanych oszczędności"





Redakcja Slubice24.pl napisał:

KasMa1988 napisał: Swieta racja Sawanna, sondaz zbudowany jest bardzo tendencyjnie....

Długo zastanawialiśmy się nad tym, jak sformułować sondę, żeby było obiektywnie i na temat. Nie uważamy, żeby sonda była skonstruowana tendencyjnie, wręcz odwrotnie. Jest jedno konkretne pytanie i dwie przeciwstawne odpowiedzi, które bezpośrednio nawiązują do argumentacji jaką podawał w mediach burmistrz Słubic (że ograniczenie oświetlenia świątecznego ma związek z oszczędnościami gminy). A jeśli ktoś nie ma zdania na ten temat, to może wybrać trzecią odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/08 17:37 #11002

  • Sawanna
  • Sawanna Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 76
  • Otrzymane podziękowania: 3
Kochana nie ropbimy zadymy , demstracji w kominiarkach na głowach, po prostu wyrazamy swoje zdanie - moze to nie takie wazne ale jednak.. jesli miasto chce cos dobrego zrobic, czemu no wzorem innych miast nie zacznie np proponowac ludziom splate zadluzenia wobec miasta poprzez rozne prace? naprawde to jedno z niewielu miast gdzie na srodku chodnika mozna wejsc w psia kipe itp, jest duzo do zrobienia dobrego, pozytecznego dla miasta zeby ladnie wygladalo. szkoda ze bedzie ciemno i byle jak, ale coz trudno. nie wiem jak kolezanki ja spokojna jestez i zadymy nie robie.i coesze sie ze ktos zauwaza te wpisy , moze akurat chic ze 2 -3 osoby pomysla o tym co sie tu wpisuje.

marteczka napisał: oj dziewczyny dziewczyny, gadacie jak stare baby. narzekacie ze w w miescie nie ma lampek, przeciez to jest jakas paranoja robic zadyme o to?! ja wczoraj powiesilam w domu lapki, kupilam pare galazek choinki, dwie doniczki, troche swiatelek i mam swietie wygladajacy balkon. tak ciezko wlaczyc mozg i zrobic to w swoim zakresie????

a moze po prostu przesiadujecie cale dni w parku i brakuje wam kolorowych swiatelek?

wg. mnie zenujacy temat i pretensje ponizej pasa. po za tym kto zadluzyl miasto? Ciszewicz czy Bodziacki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? ps zdjecia 2011/12/08 17:59 #11003

  • Sawanna
  • Sawanna Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 76
  • Otrzymane podziękowania: 3
www.tuwroclaw.com/fotogaleria,oswietleni...awiu,fot5-7-536.html

mam nadzieje ze link sie otworzy, ja si enie przejmuje siwtlami w Słubicach bo Święta spedze w przepieknym Wroclawiu, zdjecia są piekne :))) warto zoabaczyc, jest na czym zawiesic oko :)

bedzie pieknie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/08 18:20 #11004

  • Vubato23
  • Vubato23 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
szkoda ze nie bedzie wiekszego nastroju, ale coz oszczednosc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Vubato23.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/08 18:30 #11005

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
zastaw się a postaw się! Burmistrz powinien się lansować populistycznymi zagraniami i dbać przede wszystkim o własny PR- tak jak było dotychczas, wszyscy byli przyzwyczajeni i widzę, ze ciężko zaakceptować jakiekolwiek zmiany. tęsknią co niektórzy za poprzednim burmistrzem oj tęsknią. Bądźmy taką mikroGrecją - NIE zmianom, chcemy żyć na dotychczasowym poziomie, a niech płacą kredytodawcy...
Brawo dziewczynki! hip hip hurra!
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? ps zdjecia 2011/12/08 18:34 #11006

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15

Sawanna napisał: www.tuwroclaw.com/fotogaleria,oswietleni...awiu,fot5-7-536.html

mam nadzieje ze link sie otworzy, ja si enie przejmuje siwtlami w Słubicach bo Święta spedze w przepieknym Wroclawiu, zdjecia są piekne :))) warto zoabaczyc, jest na czym zawiesic oko :)

bedzie pieknie!


Zdjęcia może i piękne, ale światełka po polsku tandetne. im więcej i bardziej kolorowo, w bardziej wymyślnych kształtach tym lepiej- tfuuuu.
przykład z niedalekiego Berlina - www.placesonline.de/europa/deutschland/b..._in_unter_den_linden
prosto i z pomysłem.
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? ps zdjecia 2011/12/08 19:12 #11007

  • Sawanna
  • Sawanna Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 76
  • Otrzymane podziękowania: 3
tez pieknie ! Ok niech tak bedzie prosto i tu a nie tandetnie, tez pieknie :)

Całyczas Miłomi napisał:

Sawanna napisał: www.tuwroclaw.com/fotogaleria,oswietleni...awiu,fot5-7-536.html

mam nadzieje ze link sie otworzy, ja si enie przejmuje siwtlami w Słubicach bo Święta spedze w przepieknym Wroclawiu, zdjecia są piekne :))) warto zoabaczyc, jest na czym zawiesic oko :)

bedzie pieknie!


Zdjęcia może i piękne, ale światełka po polsku tandetne. im więcej i bardziej kolorowo, w bardziej wymyślnych kształtach tym lepiej- tfuuuu.
przykład z niedalekiego Berlina - www.placesonline.de/europa/deutschland/b..._in_unter_den_linden
prosto i z pomysłem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/08 19:17 #11008

  • dNOTE
  • dNOTE Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 1

Sawanna napisał: czy popierasz decyzje burmistrza o zaprzestaniu umieszczania świateł światcznych w mieście- w ramach planowanych oszczędności"


Sawanna sugeruję najpierw się zorientować w temacie, a potem pisać jak jest naprawdę. Burmistrz nie zaprzestaje umieszczania świecidełek - on je ogranicza! Nie wiem co żeście się uczepiły tego Ciszewicza. Chłop chciał dobrze, ja akurat popieram. Tu można posłuchać jak tłumaczy swoją decyzję:
www.zachod.pl/2011/12/slubice-bez-lampek...zednosci-zwyciezaja/
I jeszcze jedno. Nie kumam jak w przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia mają Wam pomóc takie badziewne świecidełka? Wiesz w ogóle jaki jest ich sens? Na pewno nie mają z nimi nic wspólnego reklamy, galerie, zakupy, światełka i badziewne ozdoby na lampach i drzewach.
Strzelcie sobie po setce, przełamcie się opłatkiem, obalcie karpika, a nie wylewacie swoje świąteczne frustracje na burmistrzu co nie dał lampek na słupy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/09 20:59 #11015

  • Sawanna
  • Sawanna Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 76
  • Otrzymane podziękowania: 3
OK niech będzie:) ja nie wnikam w polityke i nazwiska , nie interesuje mnie jaki to burmistrz , tylko efekt mowie jak oczlowiek z zewnatrz , swoje spostrzezenia. to wszystko. za material dziekuje, odsłuchalam.

dNOTE napisał:

Sawanna napisał: czy popierasz decyzje burmistrza o zaprzestaniu umieszczania świateł światcznych w mieście- w ramach planowanych oszczędności"


Sawanna sugeruję najpierw się zorientować w temacie, a potem pisać jak jest naprawdę. Burmistrz nie zaprzestaje umieszczania świecidełek - on je ogranicza! Nie wiem co żeście się uczepiły tego Ciszewicza. Chłop chciał dobrze, ja akurat popieram. Tu można posłuchać jak tłumaczy swoją decyzję:
www.zachod.pl/2011/12/slubice-bez-lampek...zednosci-zwyciezaja/
I jeszcze jedno. Nie kumam jak w przeżywaniu Świąt Bożego Narodzenia mają Wam pomóc takie badziewne świecidełka? Wiesz w ogóle jaki jest ich sens? Na pewno nie mają z nimi nic wspólnego reklamy, galerie, zakupy, światełka i badziewne ozdoby na lampach i drzewach.
Strzelcie sobie po setce, przełamcie się opłatkiem, obalcie karpika, a nie wylewacie swoje świąteczne frustracje na burmistrzu co nie dał lampek na słupy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/10 07:30 #11018

  • mareq
  • mareq Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Trzeba myśleć długofalowo. Pozorna oszczędność 60 tys. zł., a straty lokalnych przedsiębiorców wiele większe, kilku- lub kilkunastokrotnie... :S Każdy poważający się samorząd docenia rolę świątecznych ozdób na mieście, bo to generuje większe zyski lokalnych handlowców. Co innego robić zakupy czując atmosferę Swiąt, a co innego ganiając po mieście pełnym szarzyzny i zaciemnienia jak podczas alarmu przeciwlotniczego.

Jedno jest pewne, w tym roku więcej słubiczan zdecyduje się kupić prezenty w o wiele milszym dla oka Frankfurcie (Oderturm, Lenne-Passagen, Kaufland, Real, gdziekolwiek). Mniejsze zyski słubickich sklepów pogłębią tylko biedę mieszkańców miasta, których od stycznia czekają kolejne podwyżki m.in. za wodę i ścieki.

Podobny odpływ będzie dotyczył (właściwie już dotyczy) gości z Niemiec, którzy w tym roku raczej nie przybędą do Słubic tak licznie jak dawniej i nie zostawią tylu swoich euro jak kiedyś. Po co mają się kręcić po ciemnych, obdrapanych, depresyjnie wyglądających uliczkach Słubic, skoro za podobną cenę mogą kupić prezenty w o wiele milszej atmosferze u siebie, zagryzając piernikiem z cynamonem, jabłkiem w czekoladzie czy zapijając pysznym grzańcem z goździkami i amaretto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/10 08:05 #11019

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
błagaaaam. Większość Niemców, którzy robią u nas zakupy przychodzi ze względu na ceny i kupuje bazarową tandetę (nie wszystko jest tandetą, chodzi mi o wyroby chińskie itp najniższej jakości), bo należy do klasy średniej lub mniej niż średniej i mają gdzieś światełka. nie staną się nagle bogaci żeby kupować grzańca za 8euro gdy mogą go mieć za 8zł, czy analogicznie papierosów, benzyny itd. nie uważam też, że większa ilość Słubiczan zrezygnuje z zakupów w mieście, a o marketing i PR powinni dbać sami przedsiębiorcy tworząc miłą atmosferę i przystępną ofertę w swoich sklepach i lokalach, nikt (a zwłaszcza gmina) tego za nich nie zrobi. przyznam, że od lat nie kupuję prezentów w Słubicach (ani we Frankfurcie) ze względu na ceny, kiedy tylko mogę korzystam przy okazji jakichś wyjazdów z oferty innych miast, bo u nas jest zwyczajnie drogo i byle jak. nie lubię też tych małych sklepików z naburmuszonymi przeważnie ekspedientkami, a jak pomyślę o jakiejkolwiek reklamacji to z góry wiem, że sprzedawca nasz pan. można by tak długo, w każdym razie - światełka nie maja z tym nic wspólnego.
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/10 22:51 #11045

  • Sawanna
  • Sawanna Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 76
  • Otrzymane podziękowania: 3
tu sie z toba zgodze, od lat nie pamietam jzu gzie sie spotkalam z taka iloscia naburmuszonych i niegrzecznych i to sprzedawczyn ale i kelnerek. a tu to normalne i nikt ztym nie walczy/ kosmos jakis, ostatni tekst po zamowieniu w jednej z restauracji kawy z syropem smakowym: "ale an te kawe to sobei pani zaczeka, bo ja teraz nie mam czasu jej robic widzi pani ile mam gosci" przysiegam ze mnei scieło. w innym miesie taka osoba juz by byla bez pracy !


Całyczas Miłomi napisał: błagaaaam. Większość Niemców, którzy robią u nas zakupy przychodzi ze względu na ceny i kupuje bazarową tandetę (nie wszystko jest tandetą, chodzi mi o wyroby chińskie itp najniższej jakości), bo należy do klasy średniej lub mniej niż średniej i mają gdzieś światełka. nie staną się nagle bogaci żeby kupować grzańca za 8euro gdy mogą go mieć za 8zł, czy analogicznie papierosów, benzyny itd. nie uważam też, że większa ilość Słubiczan zrezygnuje z zakupów w mieście, a o marketing i PR powinni dbać sami przedsiębiorcy tworząc miłą atmosferę i przystępną ofertę w swoich sklepach i lokalach, nikt (a zwłaszcza gmina) tego za nich nie zrobi. przyznam, że od lat nie kupuję prezentów w Słubicach (ani we Frankfurcie) ze względu na ceny, kiedy tylko mogę korzystam przy okazji jakichś wyjazdów z oferty innych miast, bo u nas jest zwyczajnie drogo i byle jak. nie lubię też tych małych sklepików z naburmuszonymi przeważnie ekspedientkami, a jak pomyślę o jakiejkolwiek reklamacji to z góry wiem, że sprzedawca nasz pan. można by tak długo, w każdym razie - światełka nie maja z tym nic wspólnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/11 16:22 #11053

  • xy37
  • xy37 Avatar
  • Gość
  • Gość
Przesadcie chyba dziewczyny-naprewde wszędzie i w każdym sklepie/lokalu sa tylko i wyłacznie niegrzeczne,niemiłe ekspedientki/?Ja sie z tym nie spotykam....Chociaz nie,nie...spotkałam niedawno niegrzeczna,niemiła,niekulturalna ekspedientkę-to taka młoda dziewucha która jest zatrudniona w sklepie obuwniczym obok piekarni GS-owskiej,naprzeciwko nowej biedronki,obok jest zegarmistrz,szewc..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: GDZIE SĄ ŚWIĘTA?? 2011/12/11 16:46 #11054

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
nie wszędzie oczywiście, ale większości nieznana jest podstawowa zasada handlu, że zysk zależy od nastawienia do kupującego. próbowałeś reklamacji albo zwrotu? było z uśmiechem i przeprosinami?
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.