Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/01 06:25 #26219

  • dziennikarz
  • dziennikarz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
Jeśli wyraziłaby Pani chęć rozmowy na temat tych sytuacji w przedszkolu to proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Artur Szymczak
Dziennikarz Gazety Lubuskiej
tel. 500 324 388

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/01 18:24 #26226

  • stokrotka126
  • stokrotka126 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!!!
Odnośnie tego forum okazuje się że jednak jest coś na rzeczy zainteresowanych odsyłam do strony HTS-u i oświadczeń wydanych w tej sprawie przez Policję i Prokuraturę Rejonową w Słubicach:


www.slubice.tv/wiadomosci/5643,czy-w-prz...faktycznie-doszlo-do


Polecam lekturę i wyciągnięcie wniosków z tej sprawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/03 16:02 #26245

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
Natychmiast po otrzymaniu sygnałów od internautów o zaistniałej sytuacji napisaliśmy do Zespołu Administracyjnego Oświaty z prośbą o komentarz . Poniżej odpowiedź jaką 1 lipca otrzymaliśmy od Anny Kwiatkowskiej działającej z upoważnienia dyrektor ZAO.

Odpowiadając na pojawiające się pytania pragniemy poinformować, że w chwili obecnej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w sprawie zaistniałego incydentu. Mając na uwadze dobro dziecka oraz toczące się postępowanie do chwili jego zakończenia wstrzymujemy się od oceny zdarzenia i komentowania sprawy. Po zakończeniu wszystkich postępowań udzielimy wyjaśnień w przedmiotowym zakresie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/03 16:13 #26246

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
Prokurator Wojciech Kwiek potwierdził, że wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad dzieckiem przez jedną z osób pracujących w przedszkolu Miś Uszatek. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Słubicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach. Czynności w tej sprawie trwają.

Szczegóły w materiale telewizji HTS:
www.slubice.tv/wiadomosci/5643,czy-w-prz...faktycznie-doszlo-do

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/03 19:32 #26257

  • victory79
  • victory79 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 84
  • Otrzymane podziękowania: 6
To jakaś masakra.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez victory79.

Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/03 21:12 #26260

  • slubicejan
  • slubicejan Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
ZOBACZYCIE NIC SIĘ NIE ZMIENI.
Nikt się nie liczy z dobrem dzieci oraz rodziców, jak pisze poprzednik "ręka rękę myje".
Teraz wakacje a od września wszystko wróci do normy czyli ... "dzieci i rodzice głosu nie mają"
Czy ktoś może to zmienić ? :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/04 08:29 #26265

  • roman.trębski
  • roman.trębski Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ty możesz to zmienić. Zamiast biadolić działaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/04 10:45 #26268

  • Zeebe
  • Zeebe Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moja córka chodzi tam do przedszkola juz 2 rok . bardzo jestem zadowolona z przedszkolanek jak równiez z Pani dyrektor .Jeśli chodzi o ten incydent , nie wypowiadam sie bo nic mi o tym nie wiadomo .Wiem ktore aferzystki od poczatku szukały dziury w całym i próbowaly zabłyszczec pomawiajac pania M. sytuacja zaistniala na jednym z zebrań... Moja córka bardzo lubi przedszkolanki i nigdy od niej nie usłyszałam ze w przedszkolu zle sie dzieje . zawsze chetnie chodzi do Misia Uszatka i jestem zadowolona z wyboru przedszkola.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/04 21:00 #26270

  • victory79
  • victory79 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 84
  • Otrzymane podziękowania: 6
Zeebe wyjątkową córkę masz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez victory79.

Odp: Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/12 05:40 #26316

  • stokrotka126
  • stokrotka126 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
W dniu wczorajszym w "Gazecie Lubuskiej" ukazał się artykuł w powyższej sprawie ,zainteresowanych odsyłam do linku internetowej strony tej gazety.

www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/slubice/...sze-dzieci,10392626/

Uprzedzam wszystkich którzy biorą w obronę zarówno nauczycielkę jak i Panią Dyrektor ,która przecież ponosi bezpośrednio całkowitą odpowiedzialność za to co dzieje się w jej placówce tj: za nadzór, znęcanie się nad dziećmi a także tolerowanie spożywania alkoholu przez jej pracowników w przedszkolu co działo się również za wiedzą Pani Dyrektor -gdzie kilka dni temu rozmawiałam z kilkoma rodzicami spotkanymi zupełnie przypadkowo w mieście ,którzy opowiadali że osobiście zgłaszali fakt spożywania alkoholu i znęcania się nad dziećmi już w 2014 r przez jedną z Pań nauczycielek !!!? ( i jak się okazuje jest to ta sama Pani która obecnie ma postawione Prokuratorskie zarzuty...? ) w "ZAO" tj: w placówce nadrzędnej znajdującej się w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Słubicach nadzorującej Przedszkola ) gdzie sprawy zostały cichutko wyciszone ,tradycyjnie zamiecione wszystko zostało pod tzw.potocznie "dywan" i może też dlatego dziś doszło do takiej sytuacji bo gdyby reakcja osób sprawujących nadzór zarówno w Przedszkolu jak i "ZAO" nie doszło by dziś do ujawnionego przestępstwa znęcania fizycznego i tu najważniejsza kwestia znęcania psychicznego nad dziećmi. Wiem od rodziców iż u tej Pani na grupie często dochodziło do różnych wypadków na sali (gdzie podkreślam - nie ma monitoringu.) a rodzice powiadamiani byli o wypadkach gdzie dzieci z roztrzaskanymi głowami wiezieni byli do Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp (w przypadku jednego chłopca zdarzyło się to dwukrotnie ) jak opowiedział mi jego ojciec jechał z nim do Szpitala w Gorzowie na szycie ran po wypadku na grupie właśnie u tej samej Pani ,której ta sprawa dotyczy.
Tak więc proszę wszystkich o rozwagę w tej sprawie bo dzieci i ich dobro jest najważniejsze bo to przecież największy skarb rodzica i przyszłość naszego kraju a kończąc już ten wywód wszystkim malkontentom z którzy zabiorą głos w tej sprawie : prawie wszystkie rany fizyczne można wyleczyć (może zostaną blizny na ciele ) ale na rany psychiczne zadane dzieciom przez osoby starsze mające opiekować się nimi (dzieciom,które oddajemy codziennie pod ich opiekę w przedszkolu ) nie wystarczy przyłożyć plaster bo trauma ,strach i ból zostają na zawsze w psychice dziecka !!!.
Wszystkich rodziców którzy mają wiedzę w podobnych sprawach ,nie tylko w tej placówce oświatowej, proszę o opisanie swoich przeżyć, doznań i doświadczeń na tym forum bo jak mówiła jedna z Pań wplątana w tą aferę a sprawująca bezpośrednio nadzór nad nauczycielami w "Uszatku" cyt: " Dobro Dziecka Jest Najważniejsze." koniec cyt. można by rzec, zaciskając zęby o ironio losu.
Drodzy rodzice nie bójmy się wreszcie powiedzieć prawdy tacy ludzie jak Pani M. i Pani Dyrektor nie powinny już nigdy pracować w Placówkach oświatowych, zajmować stanowisk menadżerskich by nie mieć już jakiegokolwiek kontaktu z dziećmi ale przede wszystkim by nie robić im krzywdy.
Jako rodzice dzieci (bo osoby z którymi rozmawiałam) prosili mnie o zawarcie także apelu do Pana Burmistrza : aby Pan wstrzymał się z decyzją rozstrzygającą o mianowaniu jedynej zgłoszonej do konkursu kandydatury na stanowisko Pani Dyrektor w Placówce Oświatowej "Miś Uszatek" obecnie ustępującą Panią Dyrektor ,której właśnie wygasła już chyba druga z rzędu kadencja na tym stanowisku,a która jest przecież zamieszana w tą sprawę a przynajmniej o przesunięcie konkursu na to stanowisko na inny termin lub mianowanie innej osoby - nauczyciela jako pełniącej obowiązki Dyrektora do chwili zakończenia śledztwa w tej sprawie przez Prokuraturę. Pragniemy nadmienić, że jakikolwiek wyrok skazujący jaki zapadnie w tej sprawie eliminuje obecną Panią Dyrektor z tej funkcji.Mamy nadzieję ,że dla dobra dzieci i bez pośpiechu można naprawdę na twarzach dzieci wywołać uśmiech a nie ból i przerażenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/12 20:43 #26325

  • slubicejan
  • slubicejan Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Stokrotka126 ma rację, nowe fakty w Radiu Zachód

www.zachod.pl/radio-zachod/serwis-inform...dszkoli/#more-572601

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/12 22:55 #26329

  • truskawka1
  • truskawka1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/13 06:29 #26331

  • stokrotka126
  • stokrotka126 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Naprawdę jestem wzruszona tymi linkami i zamieszczonymi tam filmami przez Panią dyrektor - czy jej męża !!!
W myśl zasady " Mamo chwalą nas ,kto kogo ja Ciebie a Ty nas."
Żenujące ,wystąpienia Pani dyrektor,która chwali się tym że dzieci biorą udział w jakiś występach, olimpiadzie językowej itp.
Przecież nauka języka obcego nie jest programem edukacyjnym realizowanym w Przedszkolu i przez Przedszkole, z tego co wiem to rodzice posyłają prywatnie dzieci na takie zajęcia ,płacąc za nie, zaś Pani w sprytny sposób chce przekuwać metal w złoto wykorzystuje ten fakt aby zaistnieć i sprzedać następną bajkę ludziom poprzez media społecznościowe.
Niedługo będzie się Pani chwaliła dziećmi uczęszczającymi na lekcję religii !!?
Pani Dyrektor niech Pani opowie o edukacji dzieci poprzez notoryczne sadzanie ich na krzesełkach i zmuszanie do oglądanie przez kilka godzin bajek w telewizorze, niech Pani opowie o tym,że dzieci przesiadują w dusznych nagrzanych słońcem salach zwanymi potocznie przez rodziców akwariami gdyż pomieszczenia są oszklone wielkimi szybami w oknach i nagrzewają się do niesamowitych temperatur. Niech Pani opowie o tym jak Panią nauczycielką ( nie wszystkim oczywiście bo są tam też nauczyciele porządnie wywiązujący się ze swoich obowiązków) nie chce wychodzić się z dziećmi na spacery i Plac zabaw, bo to trzeba każde dziecko ubrać i jeszcze pilnować niesforne bachory na dworze. Proszę opowiedzieć o tym,że dzieci nie mają się czym bawić na placu zabaw gdyż łączycie ich wyjścia grupowo i znajdujący się na terenie Przedszkola plac zabaw jest za mały dla blisko setki dzieci wychodzących jednocześnie na podwórko a ponadto nie chce się Wam wystawiać zabawek ,która pokątnie pochowaliście w jakiś pomieszczeniach gospodarczych. Niech Pani opowie o relacjach podwładny-przełożony gdzie rządzi maksyma kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie.
Niech Pani Dyrektor opowie o zastraszaniu swoich pracowników i zmuszaniu ich do podpisywania dokumentów tzw:klauzuli o zakazie wypowiadania się po za Przedszkolem na temat Przedszkola a przecież preferuje Pani jawność swoich działań i nie ma sobie nic do zarzucenia parafrazując - oczywiście wszystko dla dobra dzieci .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Przedszkole Miś Uszatek - co tam się dzieje? 2016/07/13 13:10 #26336

  • truskawka1
  • truskawka1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 1
Na Tych materiałach widać zaangażowanie dzieci, ich rodziców i niektórych nauczycieli i panią dyrektor spijającą miodek. Jest to mistrzyni intryg i manipulacji. Mam nadzieję że odpowiednie osoby w końcu to dostrzegą...
Za tę wiadomość podziękował(a): Maniek24

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.