Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/28 19:44 #19610

  • Mariolka80
  • Mariolka80 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariolka80.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/29 10:17 #19618

  • mała88
  • mała88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
ŻAL.pl !!! dziewczyno jesteś żałosna ,'' niezłą kaske'' :laugh: hahahha , ale żeś mnie rozbawiła :laugh: A kindergeld to jest zupełnie inna sprawa , bo jeśli się pracuje w niemczech i opłaca podatki to się należy . ty sobie załatwiaj socjal , ale nie tak oficjalnie,że będziesz siedzieć na tyłku i dostawać kasę...gdyby to było takie proste połowa słubic by już żyła we frankfurcie .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/29 10:29 #19619

  • Mariolka80
  • Mariolka80 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariolka80.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/29 13:20 #19624

  • mała88
  • mała88 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
to powodzenia życzę , nie wyśmiewam ,ale takie wpisy typu '' super,będę siedzieć na tyłku i wegetować , a dadzą mi za to kaskę '' nie dają nam powodu do pomocy tylko do krytyki jeśli byś opisała sytuację inaczej ja i pewnie inni czytelnicy inaczej byśmy to odebrali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/29 17:09 #19629

  • Lottmenn
  • Lottmenn Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 2
sorry.... ale nie moge dluzej czytac....
po pierwsze.... po roku pracy otrzymasz 6 miesiecy Arbeitslolsengel (ALG1). W tym czasie musisz sie starac o prace a takze przyjmowac propozycje z Arbeitsamt. Musisz pisac Bewerbungi i miec poswiadczenia ze czynnie starasz sie o prace. Po tym czasie przechodzisz nie automatycznie lecz troche Antragen trzeba zlozyc aby otrzymac Arbeitslosengeld 2 (ALG2) - przez Ciebie blednie zwany sozialem.... Sytuacja na ALG2 jest podobna do ALG1 jesli chodzi o starania sie o prace... Jesli nie przedstawisz swoich staran w tej dziedzinie to moga tobie wstrzymac kase.... Jesli chodzi o Kindergeld to trzeba byc rodzinnie ubezpieczonym aby otrzymywac Kindergeld.... a wiec krotko trzeba pracowac i oplacac podatki i ubezpieczenie sozialne..... lub byc w zwiazku formalnym z kims kto tak jest ubezpieczony....
Pozdrawiam....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/29 18:45 #19631

  • Forman
  • Forman Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 4

Lottmenn napisał: . Jesli chodzi o Kindergeld to trzeba byc rodzinnie ubezpieczonym aby otrzymywac Kindergeld.... a wiec krotko trzeba pracowac i oplacac podatki i ubezpieczenie sozialne..... lub byc w zwiazku formalnym z kims kto tak jest ubezpieczony....
Pozdrawiam....


Czyli wychodzi na moje, Mariolka jednak daj niemcowi, bedzie najprosciej i bez pracy a nawet moze sie uda z mala przyjemnoscia :-) no bo w zyciu nie mozna sie przemeczac i praca jest be . . .

Acha
P.S pisze sie Jobcenter i ktory zawsze przez o z kreska, reszte mozna wybaczyc,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/29 19:19 #19633

  • Mariolka80
  • Mariolka80 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariolka80.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/30 05:32 #19636

  • miastowa
  • miastowa Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 5
Wiesz co Mariolka?
Wstyd mi za takich Polakow jak Ty! Mieszkam juz od 12 lat w Niemczech, nigdy nie zylam na koszt Panstwa, ani tu w DE, ani w PL, ale jak widze takie posty to az mnie szlag trafia.
Rozumiem ze jak ktos straci prace, nie ma na zycie jedynym rozwiazaniem jest udanie sie do Urzedu ... ale Ty z premedytacja chcesz tylko kase zarobic zyjac na koszt podatnikow takich jak ja ... Jestes hipokrytka, wzielabys sie za prace a nie kombinujesz jak tu z Niemcow zedrzec kase. Nie wstyd Ci?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/30 09:38 #19640

  • Mariolka80
  • Mariolka80 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariolka80.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/30 11:41 #19641

  • Office
  • Office Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 127
  • Otrzymane podziękowania: 11
Mariolka wracaj do Krosna i zajmij się dziećmi.Dobrze kombinujesz ale trochę nie w tą stronę.Co za wstyd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/30 14:48 #19642

  • Forman
  • Forman Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 4
Moi drodzy !

Nie przejmujcie sie nia, bo jak wszyscy wiemy z sozialem w niemczech latwo nie jest, zeby dostac Kindergeld trzeba troche poczekac . . . a do tego trzeba miec prace a z ta wcale tak latwo nie jest.
Mariolka to tepa sztuka, ktora nie rozumie, ze zeby ten sozial dostac to najpierw trzeba sporo czasu
i srodkow oraz zalatwiania zainwestowac. No i przedewszystkim najpierw wziasc sie do roboty, a potem miec roszczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/30 18:08 #19645

  • anias34
  • anias34 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 2
.....dawno nie widzialam glupszej osoby od Mariolki....nie zalatwi nic w Niemczech-ani sozialu ani pracy-jest za durna na to,a przede wszystkim je...ba...ny len,za ktorego wypada sie tylko wstydzic...Swego czasu Polacy kradli w Niemczech,i z tego slynelismy,teraz jest sporo osob pokroju Mariolki,z tego co wiem wielu udalo sie z praca,sozialem i kindergelg-jednakaby do tego dojsc,trzeba wlozyc troche wysilku...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/07/31 10:44 #19657

  • miastowa
  • miastowa Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 124
  • Otrzymane podziękowania: 5

Mariolka80 napisał: Prosze prosze jaka madra sie znalazla! Ja wlasnie szukam pracy w niemczech a ze chce sie zabespieczyc na przyszlosc i pojawila sie taka mozliwosc to przeprzaszam bardzo co ja jakas glupia jestem?


No wlasnie Ty tej pracy nie szukasz, tylko kombinujesz jak tu ominac system i dostac cos za nic!
Najpierw poszukaj sobie kobieto pracy, przepracuj kilka miesiecy i pozniej bedziesz sie martwic zapomoga jakby Cie zwolnili badz umowa sie skonczyla.
A pozniej nas dziwi ze Niemcy maja o nas takie a nie inne zdanie ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/08/01 22:47 #19679

  • Mariolka80
  • Mariolka80 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariolka80.

Odp: Socjal w Niemczech 2014/08/02 09:11 #19681

  • Bumerang24h
  • Bumerang24h Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Żal mi się robi jak ludzie stają się pasożytami, później człowiek idzie do pracy i tam patrzą jak na złodzieja i ogólnie mają rację, tylko dlaczego ja mam beknąć za moich ziomków. Żal, żal, a jak tu widzisz kobieto zawiść to spójrz w lustro i powiedz głośno - Jestem OK !!! Utożsamiasz się z turasami? Dlaczego za jakiś czas mają mnie Niemcy mierzyć to samą miarą co turków bo jestem Polakiem. Żal mi nierobów, naprawdę żal ... Do roboty !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3