Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/29 19:51 #3438

  • Olga
  • Olga Avatar
  • Gość
  • Gość
witam i wielkie dzieki za kciuki ;P w srodę zacznie mi sie 36 tydzien ;p co prawda dopiero co wyszlam ze szpitala i jestem przykuta do łóżka, ale czego sie nie zrobi dla malego serduszka;p
co do szpitala to faktycznie jest remont, ale od paru dni odbywaja sie porody i mamy z dziecmi leża w slicznych pokojach z łazienką, co do tej pory bylo marzeniem ;) wiem tez, ze ekipa remontujaca ma zobowiazanie zakonczyc remont do konca sierpnia i w sumie mysle, ze im sie uda bo praca idze im calkiem dobrze, codziennie mozna zaobserwowac postepy.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/09/28 00:18 #3881

  • marlena
  • marlena Avatar
  • Gość
  • Gość
bez przesady 19 dziewczyna , jest juz raczej dorosla , jeszcze wcale nie tak dawno (jakies 15 do 20 lat temu) wiekszosc 18. miala juz mezow i dziecko w drodze . Teraz troche sie to pozmienialo , ale to jedynie przez brak pracy .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/09/28 17:04 #3894

  • roslina24
  • roslina24 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
ja mam termin na 28 stycznia :) pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/09/28 20:57 #3902

  • Młoda
  • Młoda Avatar
  • Gość
  • Gość
ja napisał:

Nie wszystkie przyszłe mamy prezentują się tak jak pisze Jacek.Jednak trochę prawdy w tym jest.Widuję czasem te "gołe brzuchy" i "papierosy w ustach".Zastanawiam się jednak czy te młode (16-17- letnie)dziewczyny nie potrafią się zabezpieczać?Fakt autentyczny-dziewczyna 19-letnia,2 dzieci-chłopak ją zostawił,bo się nie wyszumiał i przerosły go obowiązki!!!!!ZGROZA!!!!!Dzieci mają dzieci i to dopiero jest problem.


Ohoho, zostałam rozsławiona na forum! Nie będę się wypowiadać na swój temat, bo to moja prywatna sprawa ile mam dzieci i w jakim wieku je urodziłam, a już na pewno to, przez kogo i dlaczego zostałam samotną mamą. Nie piję, nie palę, uczę się i pracuję - co moja osoba ma więc do tematu o "matkach z papierosami w ustach"?

Ale wypowiem się ogólnie na temat młodych mam w Słubicach, żeby niektórych zapalonych krytyków trochę rozczarować. Znam osobiście kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt, młodych mam ze Słubic. Niektóre są same, inne mają partnerów, kilka z nich wyszło za mąż (takie same sytuacje jak wśród dwudziesto- czy trzydziestolatek). Są wśród nich dobre uczennice, studentki i pracujące mamy. Opiekują się swoimi dziećmi po prostu wspaniale, darzą je ogromną miłością. Ale żadna, powtarzam ŻADNA z nich nie jest ćpunką ani alkoholiczką! Zdarza się, że któreś mamy popalają papierosy, ale dlaczego nikt za to nie krytykuje starszych kobiet? To one palą o wiele częściej! (wśród młodych mam, o których mówię, może ze trzy palą papierosy).

Zastanawia mnie pewne zdanie: "Dzieci mają dzieci i to dopiero jest problem.". Otóż po pierwsze wcale nie uważam, że któraś z nas jest dzieckiem. Może jesteśmy młode, ale równie dobrze jak inne kobiety sprawdzamy się w rolach mam (a może nawet lepiej?). A poza tym jaki to jest problem i dla kogo? To nasza prywatna sprawa i nasz prywatny - ewentualny - problem.

Jeśli chodzi natomiast o dziewczyny "sponsorów", to są wśród nich porządne, młode kobiety, które po prostu się zakochały i często zostają potem porzucone, same z dzieckiem - pytanie tylko czyja to wówczas wina?

Problem nie leży w tym, że jesteśmy młodymi mamami, tylko w postrzeganiu tego faktu przez innych ludzi. Młode mamy są bowiem oceniane najczęściej przez osoby, które nic na ich temat nie wiedzą. Zanim więc zaczniecie oceniać, poznajcie dogłębnie temat, o którym mowa.

Jacek napisał:

napiszcie,bo mnie jako faceta to przeraża.Nie wyobrażam sobie siebie z rodziną bez porządnego zaplecza.A już dziecko skazać na byle jaki żywot,to straszne. .


I tutaj zostal poruszony inny temat, a Jacek bardzo ładnie to ujął - faceta to przeraża. Oceniacie młode mamy - czemu nie ocenicie tych ojców, którzy porzucają swoje dzieci, nie kochają ich, nie chcą i nie zapewnią im nawet pomocy materialnej? To oni najczęściej uciekają od obowiązków i krzywdzą dzieci. A większość mam - młodych czy nie - staje twarzą w twarz z życiem i walczy o dobro własne i swoich dzieci.

***

Wszystkim rodzącym w najbliższych terminach zazdroszczę, że będą miały możliwość korzystania z odremontowanego oddziału w szpitalu! Naprawdę, dobre warunki w szpitalu i od razu człowiek czuje się tam lepiej ;) No i przyjemniej mieć wspomnienia z czystego, wyremontowanego szpitala - szczególnie, jeśli te kilka spędzonych tam dni to jedne z najważniejszych chwili w życiu ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/09/28 22:57 #3907

  • madziaer
  • madziaer Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Roslina24 ja mam na 26 stycznia termin! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/10/01 12:46 #3950

  • karolina
  • karolina Avatar
  • Gość
  • Gość
:) Madziara to się spotkamy. Pozdrawiam.;) Bardzo fajne forum , jestem jego wielbicielka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/10/01 12:53 #3951

  • madziaer
  • madziaer Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
To miłe, że tyle z Was wypowiada się na tym forum i je tworzy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez madziaer.

Do Młodej!!!!!! 2009/10/08 21:06 #4048

  • ja
  • ja Avatar
  • Gość
  • Gość
Za bardzo się nie ciesz, i się tak nie nakręcaj:)Skąd wiesz,że o Tobie mowa???????Akurat dziewczyna,o której piszę pali papierosy i się nigdzie nie uczy!!!!Jaki wniosek???To nie Ty:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Do Młodej!!!!!! 2009/10/09 18:19 #4053

  • roslina24
  • roslina24 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
niestety widze ze caly czas w Polsce pokutuje przesad ze '' lepsza byle jaka mezatka niz panna z dzieckiem '' zreszta zgadzam sie z przedmowczynia , ciekawe gdzie sa wszyscy tatusiowie tych dzieci , smutne lecz prawdziwe i czsamai mam wrazenie ze takie ''slubickie''

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/10/09 18:32 #4054

  • roslina24
  • roslina24 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
oj to widze ze tu wiecej mam na styczen sie szykuje :) ciekawe czy sie spotkamy na porodowce :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/10/09 19:18 #4055

  • Viola
  • Viola Avatar
  • Gość
  • Gość
Napiszcie,kochane koniecznie jak wyglądają wasze...no wiecie co,potem.Ile szwów,czy cięli, czy popękałyscie.I takie tam,to bardzo ciekawy temat.No i kiedy po porodzie można sexować z chłopakiem? Już mi tego brakuje,bo mój teraz jest z inną,ale jak do mnie wróci? Bo wróci.Pa,kochane,do zobaczenia na porodówce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/10/09 20:05 #4057

  • madziaer
  • madziaer Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Okres abstynencji seksualnej teoretycznie obejmuje okres połogu tj. 6tygodni po porodzie ale każda kobieta "dochodzi do siebie" szybciej lub wolniej.Takie są zalecenia z medycznego punktu widzenia a w praktyce u każdej kobiety może wyglądać to inaczej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/11/27 12:23 #4876

  • roslina24
  • roslina24 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
mam pytanie odnosnie odwiedzin w szpitalu , jestem zalogowana na innym forum dla ciezarnych i tam sporo kobiet pisze ze w ich szpitalach , odwiedziny sa czasowo wstrzymane , w zwiazku z grypa . Wiecie jak moze wyglada sytuacja w Slubicach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/11/27 13:37 #4880

  • kreolcia
  • kreolcia Avatar
  • Gość
  • Gość
roslina24 napisał:

mam pytanie odnosnie odwiedzin w szpitalu , jestem zalogowana na innym forum dla ciezarnych i tam sporo kobiet pisze ze w ich szpitalach , odwiedziny sa czasowo wstrzymane , w zwiazku z grypa . Wiecie jak moze wyglada sytuacja w Slubicach?



nie wiem jak to jest w naszym szpitalu ale wedlug mnie czy to sezon grypowy czy nie odwiedziny na oddz. noworodkoym powinny byc zakazane, ( oprocz odwiedzin ojca maluszka oczywiscie), kobieta w tym czasie powinna odpoczywac a na odwiedziny przyjdzie czas jak wroci z malenstwem do domku,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/11/27 17:34 #4895

  • Butterfly effect
  • Butterfly effect Avatar
  • Gość
  • Gość
Po czym tu odpoczywać?! Ciąża i narodziny dziecka to nie choroba. W R O I wypuszczają do domu na drugi dzień po porodzie i jest git, natomiast w Polsce trzymają w szpitalach i traktują kobiety jak chore.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3