Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/07/31 10:00 #3079

  • madziaer
  • madziaer Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Skoro o szkole rodzenia mamy już rozeznanie moze warto stworzyc oddzielny temat dla ciężarnych. Zapewne jest ich sporo w naszym miasteczku. Warto byloby wymienic sie doswiaczeniami, problemami a takze nawiazac blizszy kontakt bo pewnie nie wszystkie sie znaja. Parawdopodobnie i tak wiele z nas spotka sie na porodowce! :) Byloby razniej!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/07/31 15:17 #3081

  • Olga
  • Olga Avatar
  • Gość
  • Gość
To fakt jest nas trochę w Słubicach, a może zawsze tyle było tylko nie zwracałam uwagi wcześniej:)
Chyba jestem przeczulona wszędzie widze kobietyw ciąży albo różowe wozki :)
Sama mam termin na koniec września i spodziewam się małej Nataszki wiec pozdrawiam ciężarne z terminem na koniec września do zobaczenia na oddziale:cheer: ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/07/31 19:11 #3085

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Gość
  • Gość
Rzeczywiscie jest bardzo dużo ciężarnych.Niektóre wyglądają bardzo ładnie,a niektóre w dresach, gołe brzuchy na wierzchu i do tego papieros w zebach.OHYDA!!!Jak to jest,że w ciążę najczęsciej w tych czasach zachodzą bardzo młode,często bez wykształcenia dziewczyny? Jak sobie radzą?Czy liczą na pomoc państwa?Czy wychodzą z założenia,że jakoś to bedzie,napiszcie,bo mnie jako faceta to przeraża.Nie wyobrażam sobie siebie z rodziną bez porządnego zaplecza.A już dziecko skazać na byle jaki żywot,to straszne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/07/31 20:57 #3087

  • do olgi
  • do olgi Avatar
  • Gość
  • Gość
ja również mam termin na koniec września,a więc możemy się spotkać na porodówce!!Mnie już po mału ogarnia lekki strach,ciekawe co będzie później!pozdrawiam serdecznie!!!:woohoo: madzia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/07/31 21:43 #3088

  • madziaer
  • madziaer Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Hmmm...bardzo ciekawy temat poruszasz Jacku. Może nie do końca kwalifikuję się do odpowiadania na Twoją wiadomość ale przyznaję, że ja też jestem młodą "przyszłą" matką. Kiedy dowiedziałam się o ciąży kończyłam studia. W chwili obecnej jestem już dyplomowaną położną. Niestety jako ciężarna i pisklak w zawodzie nie podjęłam jeszcze pracy i przez najbliższy rok pewnie nie podejmę. Mimo wszystko nie żałuję bo czeka mnie cudowny okres w życiu. Najpiekniejszy chyba dla każdej kobiety. Może łatwo mi mówić bo mam męża, który zarabia, wspierającą nas rodzinę i co najważniejsze ciąża to nie przypadek a przemyślana decyzja! W dobie kryzysu, o którym wszyscy tak głośno mówią nie ma odpowiedniego czasu na dziecko! Studia, praca, kredyty czy dążenie do własnego mieszkania itd. Przyznaję,że jako studentka w jednym z dużych polskich miast widziałam wiele ludzkich problemów. Muszę przyznać, że obserwuje się obniżanie wieku rodzących kobiet. Niestety wiele z nich po prostu wpada a co gorsze nie dbają o siebie i dziecko w czasie ciąży. Jakby do wielu nie docierało z czym to się wiąże. Nie można mówić o wszystkich jednakowo. Są młode, nastoletnie matki, które mimo swojego wieku świetnie sobie radzą, mają wsparcie rodziny itd. Tylko niech ktoś odpowie: gdzie te dziewczyny z gołymi brzuchami, papierosami w ustach mają głowy i serce bo czy to dziecko coś dla nich znaczy???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/01 21:19 #3093

  • Olga do Jacka
  • Olga do Jacka Avatar
  • Gość
  • Gość
Szkoda Jacek, że tak oceniasz przyszle młode mamy... nie każda mloda dziewczyna zalicza tzw "wpadke" ja mam 21 lat nazeczonego jestem w planowanej ciązy mamy wlasne mieszkanie, firme no i jestem na studiach i wcale nie nosze dresów i nie pale paierosów, a nawet powiem, ze unikam zadymionych pomieszczen ...uwazam, ze mam wszystko to co jest potrzebne aby zapewnic dziecku ciely ,pełen milości i radości dom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/01 21:23 #3094

  • Do Madzi
  • Do Madzi Avatar
  • Gość
  • Gość
mam nadzieje, że uda mi sie dotrwac do końca wrzesnia, jestem dość szczupła i mam mału brzuszek, z reszto moja mała tez jest kruszynką i lezy już bardzo nisko wiec lekarze mi mówią ze raczej nie donosze ciązy do końca i mam byc gotowa na wszystko już pod koniec sierpnia, ewentualnie poczatek wrzenia, ale ja wierze ze damy rade do końca... pozdrawiam i do zobaczenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/02 21:52 #3095

  • noa
  • noa Avatar
  • Gość
  • Gość
ja mysle ze Jacek mial na mysli sporo mlodsze dziewczyny-takie 16,17 lat....powiem ze mnie to przeraza kiedy widze np gimnazjalistke w ciazy,i co dalej?jezeli ma wsparcie w rodzinie i dobra sytuacje materialna to dziecko mimo mlodego wieku ma sanse wychowaywac sie normalnie,jednak niestety w wiekszosci tych mlodszych przypadkow to sa wpadki, lub glupia naiwnosc- zadna edukacja do nich nie dociera-a potem dzieci maja dzieci, a najgorzej jak trafia to w rodzine patologiczna-az strach pomyslec jaka przyszlosc ma takie dziecko. a przyczyna - w duzej mierze wina rodzicow-takie malolaty po 15,16 lat czesto mieszkaja juz u swojego chlopaka,albo o 15lat starszego sponsora-matki sie ciesza bo corka zakochana,ma faceta ktory ja utrzymuje-ale tylko do momentu kiedy wynik testu jest pozytywny facet znika
poza tym poruszyles dla mnie jeszcze jeden drazliwy temat-ciezarne z papierosami-nie rozumiem dlaczego matki truja te niewinne dzieciaczki...porazka

a co do ciezarnych slubiczanek-to pozdrawia i trzymam kciuki za szczesliwe rozwiazanie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/10 15:31 #3195

  • gość
  • gość Avatar
  • Gość
  • Gość
Może forum czytają ciężarne mające termin porodu na koniec stycznia?? Milo byłoby poznać bratnią duszę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/13 19:11 #3241

  • ja
  • ja Avatar
  • Gość
  • Gość
Nie wszystkie przyszłe mamy prezentują się tak jak pisze Jacek.Jednak trochę prawdy w tym jest.Widuję czasem te "gołe brzuchy" i "papierosy w ustach".Zastanawiam się jednak czy te młode (16-17- letnie)dziewczyny nie potrafią się zabezpieczać?Fakt autentyczny-dziewczyna 19-letnia,2 dzieci-chłopak ją zostawił,bo się nie wyszumiał i przerosły go obowiązki!!!!!ZGROZA!!!!!Dzieci mają dzieci i to dopiero jest problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/18 10:35 #3312

  • Rafał
  • Rafał Avatar
  • Gość
  • Gość
czy to prawda, że w naszym słubickim szpitalu w chwili obecnej nie przyjmuja kobiet do porodu z powodu remontu???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/18 11:52 #3314

  • marta
  • marta Avatar
  • Gość
  • Gość
trzymam kciuki za Ciebie, wierzę, że uda Ci się donosić ciążę i uratować maluszka, pozdrawiam!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/18 11:54 #3315

  • marta
  • marta Avatar
  • Gość
  • Gość
zapomnialam dodać, że trzymam kciuki za gościa na forum nr #3094:-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/19 11:12 #3331

  • madziaer
  • madziaer Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
No własnie jak to jest z tym naszym szpitalem? Jak go mozna ocenic? Kazda rodzaca ma szanse na porod rodzinny, pobierane sa oplaty i przede wszystkim jaka jest opieka podczas porodu i po nim? z góry dziekuje za odpowiedzi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:CIĘŻARNE W SŁUBICACH 2009/08/19 14:00 #3335

  • Mania
  • Mania Avatar
  • Gość
  • Gość
Hej, ja również mam termin na wrzesień mniej więcej na 17-go, ale jak to będzie nikt nie wie. Im bliżej tym bardziej zjada mnie stres :)
A co do szpitala, to słyszałam że na razie jest remont na bloku i wywożą do Sulęcina. Mają niby skończyć do końca sierpnia, ale to wątpliwa sprawa. Z porodem rodzinnym nie mam pojęcia jak jest, ale wydaje mi się, że nie jest odpłatny. Wiem tylko że przy porodzie fizjologicznym nie ma szans na znieczulenie nawet odpłatnie:(
Czytając o CIĘŻARNYCH W DRESACH chce mi się śmiać, komu przeszkadza to że mają dresy? A odkryty brzuch? Przy takiej pogodzie tyle KLIMY im się chyba należy. Kąpiele na naszym basenie są raczej nie wskazane, nasze pobliskie jeziora też nie grzeszą czystością, a nie każdą kobietę stać na to żeby wyjechać gdzieś, gdzie panują lepsze warunki. Co do palenia papierosów, zgadzam się że to nie dobrze robi i dziecku i mamie. Ale palenie jest nałogiem i niestety niekiedy tak silnym, że ciężko jest rzucić od tak, a leczenie nie wchodzi w grę podczas ciąży.
Pozdrawiam wszystkie mamuśki;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3