Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

RADNI 2010/11/10 00:23 #6982

  • lapz
  • lapz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przed mieszkańcami Gminy Słubice nie tylko wybór burmistrza, ale i Rady Miejskiej. Przed nową Radą bardzo odpowiedzialne zadanie. Wybór będzie polegał nie komu i ile dać, ale komu i ile zabrać. Poniżej zamieszczam kandydatów w poszczególnych okręgach. Zapraszam do merytorycznej dyskusji. Świadomie obok nazwisk nie zamieszczam Komitetów Wyborczych, ponieważ tu wybór dotyczy ludzi nie KKW. Kolejność według nr list. Dane KWW oraz wiek kandydatów: wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/080000/080505.html

Okręg nr 1: Bugaj Arkadiusz Stanisław, Gocki Henryk Waldemar, Grabowski Józef Zbigniew, Piosik Jakub Wojciech, Smoleński Artur Lech, Woronowicz Stanisław Zbigniew, Jakubowski Tomasz, Chrustowski Kazimierz, Witkowska Izabella, Górowska Krystyna

Okręg nr 2: Haściło Jan, Majko Renata Maria, Ratajczak Jarosław, Dzierniejko Czesław, Skalniak Maria, Kubik Zbigniew Władysław, Czarnecki Tymoteusz Wiktor, Jurkowska Marzena Anna, Jezierski Grzegorz, Stefanowicz Leszek, Wiłkojć Jan,
Prażanowski Marek Albin, Jachniewicz Lucjan Jerzy, Pietrow Leonard Artur, Dydak Rafał, Kamiński Artur Józef, Kołowiecki Jan, Słodownik Marzena Dorota, Sudzińska Joanna Elżbieta, Porębski Daniel Krzysztof

Okręg nr 3: Strażewicz Tadeusz Wacław, Smolarczyk Leszek Stanisław, Szurka Grażyna Urszula, Kiba Krystyna, Skubisz Krystyna, Kondrat Robert Andrzej, Lipińska Anna Renata, Kucharski Jan, Rapcewicz Marcin Tomasz, Półtorak Damian Piotr, Kalita Janina Halina

Okręg nr 4: Krawczyk Daniel Czesław, Kubik Wiesław, Łysiak Ewa Elżbieta, Chustecka Ewa Katarzyna, Przybylska Janina, Siwek-Rybicka Bronisława, Baczyńska Krystyna, Falińska Alina Barbara, Drzewiecki Waldemar Franciszek, Małachowski Krzysztof Ryszard, Wilk Ireneusz, Samsonowicz Dariusz Mariusz, Sadowski Jarosław, Karpińska Iwona, Borkowski Adam, Pawelczyk Ariel, Woźniak Łucja

Okręg nr 5: Maziarz Ewa Anna, Kiedrowicz Piotr Paweł, Konopacki Ryszard, Potorski Ryszard, Żwirek Juliusz, Pasiciel Honorata, Sernacka Halina Elżbieta, Skotnicki Rafał Marcin, Jerzmanowski Andrzej, Boberski Stanisław Franciszek, Zborowski Mariusz Bogdan, Szydłak Roman, Sobolewska Hanna Teresa, Maliczak Stefan, Świstun-Wojnicka Beata Magdalena

Okręg nr 6: Kasprzak Dariusz Rinaldo, Mazurek Rafał Krzysztof, Koźmiński Grzegorz, Olejniczak Mariusz Piotr, Kalinowski Marcin Franciszek, Jaworska Maria, Kapica Ryszard Piotr, Dahlke Artur Jan, Kucharczyk Kazimierz, Galuba Hieronim Roman, Michalski Ryszard Stefan, Woźniak Andrzej, Staszak Tomasz, Niekraszewicz Czesław Jan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/10 12:21 #6991

  • słubiczanin_1979
  • słubiczanin_1979 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moim zdaniem czas na zaufanie młodszej części kandydatów. To czym ja się będę kierował przy wyborze to:
1. Wykształcenie oraz kompetencje kandydata
2. Wiek (uważam, że obecni 55 - 65 latkowie nic więcej już nie wniosą do rozwoju gminy)
3. Tzw. kręgosłup moralny kandydatów (trudna do zmierzenia, ale według mnie dość istotna rzecz)

Dlatego ja będę stawiał na kandydatów, którzy są wieku 30 - 35 lat, wykształconych oraz nieuwikłanych w "chore" układy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/10 13:07 #6992

  • słubiczanin_1979
  • słubiczanin_1979 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co powiecie na taką nową Radę? :)

Okręg nr 1: Bugaj Arkadiusz, Piosik Jakub Wojciech

Okręg nr 2: Czarnecki Tymoteusz Wiktor, Pietrow Leonard Artur, Dydak Rafał

Okręg nr 3: Lipińska Anna Renata, Rapcewicz Marcin Tomasz

Okręg nr 4: Krawczyk Daniel Czesław, Borkowski Adam, Sadowski Jarosław

Okręg nr 5: Zborowski Mariusz Bogdan, Świstun-Wojnicka Beata Magdalena,
Szydłak Roman

Okręg nr 6: Mazurek Rafał Krzysztof, Olejniczak Mariusz Piotr

Kolejność według list wyborczych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/10 13:40 #6993

  • Dominik
  • Dominik Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
z tych osób mogę zagłosować tylko na Zborowskiego vel Zboro :P
i tak zrobię, bo jest w porządku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/11 23:03 #7040

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
Ja mieszkam w 4 okręgu

Jak dla mnie to tylko dwa głosy oddam:

1. Pawelczyk Ariel: bo chłopak ma naprawdę łeb jak sklep, kiedyś pomógł mi walczyć z absurdami w ZAMK'u napisał mi kilka naprawdę dobrych podań w oparciu o naprawdę dobre i wyszukane ustawy- na ciszewicz.com słusznie napisano, że specjalista do spraw nieruchomości, mimo młodego wieku ( chyba 25 lat) to ma magistra politologii i kilka podyplomówek, tak więc głupi nie jest. Działał już w mieście wcześniej jako młody samorządowiec. Dziennikarz, nieposzlakowana opinia. Chłopak naprawdę chętny zawsze do pomocy. A jako dziennikarz powywlekał kilka brudów w Zielonej! A kto ujawnił wyprowadzenie 30 tys zł w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zielonej Górze- Właśnie Ariel. Brawa za odwagę- mi to zaimponoało strasznie!- a tak po za tym to szczery dobry chłopak, pomógł mi bezinteresownie i tyle co się widzieliśmy. ( p.s. dziękuje Pani Katarzynie T. że mi go poleciła!)..chłopaki z ZAMK'u sie zdziwili....

2. Pani Chustecka- odpowiedź prosta, poznałem ją jako Panią dyrektor przedszkola do którego chodziły moje dzieci. Sympatyczna osoba, dobrze jej z oczu patrzy. I jest uczciwa!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez jurand.

O:RADNI 2010/11/11 23:09 #7041

  • kamciauk28
  • kamciauk28 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co do Ariela- święta prawda, zawsze można na niego liczyć! oby więcej takich jak on.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/11 23:29 #7043

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Chciałbym zaprosić Państwa do zapoznania się ze stroną Komitetu Wyborczego Wyborców SŁUBICZANIE.pl

Komitet ten założyła grupa osób, którym na sercu leży dobro Słubic, ludzi, którzy chcą popchnąć swoją małą ojczyznę do przodu, dać jej impuls do powrotu na ścieżkę dynamicznego rozwoju dla dobra wszystkich mieszkańców naszej przygranicznej gminy. Ludzie ci pochodzą z różnych środowisk, nie są przedstawicielami jednej opcji politycznej, jedyne co ich łączy, to chęć ciężkiej pracy, której efektem ma być rozwój gminy. Doświadczenie oraz dorobek życiowy kandydatów na Radnych potwierdzają tezę, że nie są to osoby przypadkowe, ich nazwiska w Słubicach są powszechnie szanowane, wspólnie ze mną chcą walczyć o rozwój miasta i wsi gminy Słubice.

slubiczanie.pl/kandydaci.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/11 23:53 #7044

  • kamciauk28
  • kamciauk28 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Osobiście nie wątpię ( albo przynajmniej mam taką nadzieję ;) ), że wszyscy chcą dla Słubic jak najlepiej. Jestem dość młodą osobą, nie lubiącą tej całej polityki, ale chciałabym świadomie zagłosować, mnie również bolą niektóre sprawy dot. naszego miasta. Muszę jednak przyznać, że ze wszystkich kandydujących na radnych od Pana, Panie Dariuszu znam tylko 4 osoby i niestety żadnej z mojego okręgu :) Widzę tu dwie wspaniałe nauczycielki, dzięki którym przedmioty ścisłe, które spędzały mi sen z powiek nie były aż tak straszne :) Trochę martwi mnie to, że jednak nie ma tu kogoś z niższego przedziału wiekowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/12 12:11 #7051

  • wolanin
  • wolanin Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 1
Lesicki Dariusz napisał:

Ludzie ci pochodzą z różnych środowisk, nie są przedstawicielami jednej opcji politycznej, jedyne co ich łączy, to chęć ciężkiej pracy, której efektem ma być rozwój gminy. [...] nie są to osoby przypadkowe, ich nazwiska w Słubicach są powszechnie szanowane, wspólnie ze mną chcą walczyć o rozwój miasta i wsi gminy Słubice.


Panie Darku, a czy w gronie Pana sztabu nie ma przypadkiem osoby, co to była ukarana za złodziejstwo książki z biblioteki Collegium Polonicum, która jest przecież naszym wspólnym dobrem i mamy o nią dbać, a nie rozkradać?

Jaką mamy pewność, że jak będziecie u władzy to apetyt na książkę nie zamieni się na apetyt na "inne dobra ogólnospołeczne"?

To tylko pytanie, nie stwierdzenie, więc jeśli się mylę proszę o wyjaśnienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wolanin.

O:RADNI 2010/11/12 12:45 #7053

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Nie przekonują mnie wszyscy radni pana Lesickiego. Ale także nie przekonuje mnie start kilku "kwiatków". Nie wspominam o ludziach, którzy nawet średniego wykształcenia nie mają, zdania poprawnie sklecić nie umieją, ale co niektórzy mnie zaskakują. Większość pozytywnie. Ja z tych ludzi, którzy startują, byłbym w stanie skompletować połtorej dobrej rady miejskiej. Ba. Porządnej. Nie wiecie, gdzie można znaleźć program kandydatów? Obawiam się, że ci, których mam na myśli, programu poza "walka z bezrobociem, więcej mieszkań, bezpieczne miasto" nie mają. Cóż, ambicje polityczne nie zawsze idą w parze z rozumem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/12 16:00 #7058

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
Z tego co wiem, to programy wyborcze kandydatów na burmistrza są pisane w oparciu o opinie kandydatów na radnych , tak wiec napewno wspólnymi siłami bedą chcieli realizowac postawione sobie cele. Dlatego śmiało możemy utożsamiac danych kandydatów z danym burmistrzem. no bo gdy startuje się z jednego sztabu to chyba łączą ich poglądy??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/12 16:25 #7060

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Ale ja mam na myśli radnych niezależnych... Jestem zaskoczony widząc ich kandydatury... Wilkowyje, jak daję słowo...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/12 16:31 #7061

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
Oj, powiem Ci szczerze że tych niezależnych to nawet nie widziałem....mają jakieś ulotki?> coś o sobie??? hmmm... nie docierają za bardzo do wyborców..a szkoda wiecej chcetnych to większy wybór...ehhh no cóż wybierzemy z tych co sa ...a jest w czym wybierać! ja stawiam na młodych wykształconych nie uwoikłanych w kor!pcje...aj nie ma co gadac, STOP z EMERYTAMI.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/12 16:52 #7062

  • kreplas
  • kreplas Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 152
  • Otrzymane podziękowania: 4
Obawiam się, że ta kandydatka nie ma ulotek ;-). Ona jest z okręgu nr 4? chyba... Tam jest dużo nawiedzonych, nawet tych młodych, którymi łatwo się steruje, jak T. Czarnecki, sorry, może i M Zborowski jest dobrym kandydatem, ale wydaje mi się, ze on występuje tylko w jednym celu...SKP (nie jest to negatywne, ale nie powinno być jedynym celem) i inne dziwolągi. Szczególnie ci, którzy chcą walczyć o prawa biednych ludzi...
Przypomniał mi się dowcip: Bill Gates mówi do Warrena Buffeta: oddajesz jeden procent swojego podatku na biednych? - Gdybym oddał im jeden procent podatku, nie byliby już biedni...
Nie ma czegoś takiego jak deklaracja rozdawania ryb. Trzeba rozdawać wędki, a ryby trzeba sobie złapać samemu. Można deklarować jakieś wyjścia z sytuacji, ale jak ktoś obiecuje, że zlikwiduje bezrobocie, będą inwestycje, miasto nie bedzie zadłużone, to mnie to śmieszy, bo gdyby taki geniusz się znalazł, to dostałby Nobla z ekonomii i propozycję posady burmistrza Londynu albo NY.
Seneka kiedyś powiedział :" Nie sztuką jest mieć i dawać, ale dawać a nie mieć". Póki co władza chętnie się zadłuża, bo: można dać, czego się nie ma, jak nie zostanie ponownie wybrana, to problem spada na kolejną władzę...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:RADNI 2010/11/12 17:28 #7065

  • Dominik
  • Dominik Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
a ja widziałem ulotkę Mariusza Zborowskiego. Ma wykształcenie i doświadczenie jako samorządowiec. Rzeczowo i krótko bez haseł, a do tego jako jedyny zadeklarował, ze pensje radnego przeznaczy na sport słubicki. Za to wielki szacun.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2