Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:burmistrz 2009/12/03 22:44 #5141

  • obywatel
  • obywatel Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
To sytuacja jest bardzo malo ciekawa.Podobno beda ciecia na pensjach.Mam nadzieje,ze to jakis kiepski zart,te 30% w plecy.Dziury budzetowej tym wlodarz miasta nie zalata.Nie,no straszno i smieszno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/04 13:32 #5151

  • Młoda słubiczaninka
  • Młoda słubiczaninka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ja co prawda z polityką mam tyle wspólnego co burmistrz z zastępcą , ale moje poglądy na kandydata są następujące : ważne żeby był uczciwy , rozważny , ekonomiczny i nie zatrudniał do UM na poważne stanowiska nie poważnych oraz nieodpowiedzialnych ludzi < czy taka osoba się pojawi na liście - zobaczę . Jeśli tak to z miłą chęcią zagłosuje > ale to raczej moje nie doczekanie:silly:

P.S. I żeby miał głowe na karku!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/06 22:52 #5215

  • wanda
  • wanda Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
A co nie jest miły? Zrobił w stosunku do Ciebie jakąś przyklość?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/07 08:47 #5221

  • obywatel
  • obywatel Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
J:P ;) Jest bardzo mily,szczegolnie przed wyborami.Przykrosc to robi calej gminie.Jego dzialanie pachna synekura,ktora w Polsce mozna uprawiac na mocy prawa.Jednak takie dzialanie prof.Antoni Kiaminski uwaza za sytuacje rodzaca podejrzenie,ze mamy do czyniena z przestepstwem polegajacym na swiadomym narazaniuna straty Skarbu Panstwa.Uwazam,ze to wszystko traca prywatnym folwarkiem.Pytanie pierwsze z brzegu:dlaczego nie zostal ogloszony przetarg na sprzedaz Puerto?Zasiedzenie i prawo pierwokupu?Tak,tylko i przy tym musi byc przetarg ogloszony.Wyrzucone 1,5mln PLN w bloto przy oddluzaniu ZEC-u.Po czym firma,ktora miala wyprowadzic to przedsiebiorstwo na prosta oglasza upadlosc.ZEC znowu zadluzony....jest dobrze,jest dobrze,wiec o co mi chodzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/07 14:38 #5231

  • obywatelka słubic
  • obywatelka słubic Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Boshe słubice nie mają żadnych odpowiedzialnych przedstawicieli . Burmistrz i zastępca są głową a zachowują się i robią rzeczy które przyczyniają nas do złej oceny ich działalności i czy to tak powinno wyglądać , obawiam się że nie więc , chyba zaczne się modlić aby na krześle burmistrza i zastępcy jego zasiedli wkońcu odpowiedzialne osoby !!!

P.S. Bez urazy ale Oni<zastępca + burmistrz> to chyba lubią tylko popijać kawę przy papierach z myślą , że same się one zrobią. :ohmy:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/07 22:42 #5240

  • też gość
  • też gość Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jakoś wiadomym jest że burmistrz kawy nie pija a papierów nikt za niego nie robi. I wiadomo też że ostatnia kontrola NIK trwająca 3 miechy wykazała ze gmina prowadzona jest prawidłowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/07 22:47 #5241

  • słubiczanin
  • słubiczanin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ZEC nie jest zadłużony tylko nie ustala stawek żeby dołować ludzi a mógłby to zrobić i wtedy co? A ciekawe co to za firma ogłosila upadłość ty podjudzaczu któego wykyliśmy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/08 08:13 #5243

  • obserwator
  • obserwator Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Widze,ze ktos z ZEC-u napisal:).Tym podjudzaczem czuje sie urazony,ale wybaczam:).Z reszta kompletnie sie nie zgadzam.Nic obywatel,badz obywatelka nie wie o wloskiej firmie?Odnosnie przedostatniego postu:skoro gmina jest prowadzona prawidlowo,to skad ponad 50% zadluzenie?Jesli prawda okaze sie to,ze bedzie zmiana umow dla pracownikow UM zwiazana z 30% obnizka ich zarobkow,to dla mnie bedzie to odpowiedzia na moich kilka watpliwosci.I zadne zapewnienia o NIK-u mnie nie przekonaja.Pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/08 09:36 #5245

  • nie urzędnik, ale racjonalista
  • nie urzędnik, ale racjonalista Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
obserwator napisał:

Widze,ze ktos z ZEC-u napisal:).Tym podjudzaczem czuje sie urazony,ale wybaczam:).Z reszta kompletnie sie nie zgadzam.Nic obywatel,badz obywatelka nie wie o wloskiej firmie?Odnosnie przedostatniego postu:skoro gmina jest prowadzona prawidlowo,to skad ponad 50% zadluzenie?Jesli prawda okaze sie to,ze bedzie zmiana umow dla pracownikow UM zwiazana z 30% obnizka ich zarobkow,to dla mnie bedzie to odpowiedzia na moich kilka watpliwosci.I zadne zapewnienia o NIK-u mnie nie przekonaja.Pozdrawiam:)


Oczywiście, bo tylko Ty masz monopol na prawdę, wiesz wszystko najlepiej i żaden NIK, CBA, CIA oraz FBI Cię nie przekonają. I jak to było w filmie Koterskiego: "Twoja prawda jest Twojsza niż mojsza". Żenujące są te wszystkie wywody i Wasza nieomylność, pewność i przekonanie z jaką osądzacie innych. Na tych "beznadziejnych" urzędników zawsze można sobie poużywać i np. odwzajemnić się za to, że kiedyś Cię tam do pracy nie przyjęli, bo byłeś za słaby. Jakie to typowo słubickie, upps przepraszam, polskie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/08 10:19 #5251

  • obserwator
  • obserwator Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jasne,ze nie mam monopolu na prawde.Szanuje opinie innych,przy czym pozwalam sobie na wyrazenie wlasnych.Nigdy nie staralem sie o prace w urzedzie,bo nie mialem takiej potrzeby.Tutaj nie chodzi o wszystkich urzednikow,bo znam naprawde kilku o ogromnym potencjale,ciagle rozwijajacych swoje kompetencje.I tylko tacy powinni pracowac w urzedach.W Slubicach mieszkam od kilku dobrych lat,jechalem jak szalony na ''dogrywke"w ostatnich wyborach samorzadowych.I totalne rozczarowanie.Uwierz mi,ze wiem co pisze odnosnie moich postow.Zreszta,temat rzeka.Poza tym dla samorzadow przyklad idzie z gory,a jak tam jest-widzimy wszyscy.Pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/08 10:51 #5252

  • nie urzędnik, ale racjonalista
  • nie urzędnik, ale racjonalista Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
obserwator napisał:

Jasne,ze nie mam monopolu na prawde.Szanuje opinie innych,przy czym pozwalam sobie na wyrazenie wlasnych.Nigdy nie staralem sie o prace w urzedzie,bo nie mialem takiej potrzeby.Tutaj nie chodzi o wszystkich urzednikow,bo znam naprawde kilku o ogromnym potencjale,ciagle rozwijajacych swoje kompetencje.I tylko tacy powinni pracowac w urzedach.W Slubicach mieszkam od kilku dobrych lat,jechalem jak szalony na ''dogrywke"w ostatnich wyborach samorzadowych.I totalne rozczarowanie.Uwierz mi,ze wiem co pisze odnosnie moich postow.Zreszta,temat rzeka.Poza tym dla samorzadow przyklad idzie z gory,a jak tam jest-widzimy wszyscy.Pozdrawiam:)


W końcu jakaś odpowiedź na poziomie :) Miło, że mimo odmiennego zdania, potrafisz się kulturalnie do mnie odnieść. Pozdrawiam również, a co do Twojego ostatniego posta, to muszę się zgodzić w paru kwestiach, szczególnie tych dotyczących dobrych urzędników i ich dobrej pracy. Też takich znam i szanuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/08 13:21 #5254

  • słubiczanin
  • słubiczanin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ta włoska firma to nadal jedna z najlepszych w Europie i upadłości nie zamierza ogłaszać, Po prostu źle przygotowała wniosek o środki unijne i wypadła z rządowego programu, który obejmował również Słubice. A długi mają wszystkie gminy chyba że nic nie robią. Frankfurt kilka milionów euro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/08 13:25 #5256

  • pati
  • pati Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szkoda,że pensji źle nie wezmą.Zamiast swoich,to jakąś babciną rentę 400 zł.:laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/08 13:33 #5257

  • oj
  • oj Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
nie kilka a kilkadziesiąt milionów jest frankfurt do tyłu i jakoś idzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/12/08 14:53 #5258

  • asdf
  • asdf Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
nie ma co, argumenty pierwszej klasy "jakos idzie" :). Budzet panstwa jest zadluzony na bagatela kilkaset miliardow i tez jakos przeciez idzie, prawda ? Tylko, ze roczny koszt obslugi tego dlugo to ok 30mld czyli niewiele mniej niz wynosza przychody z podatku PIT. Ten caly smieszny kryzys to przeciez tez skutek nadmiernego zadluzania sie amerykanow(w uproszczeniu), ale ludzie i tak sie niczego nie nauczyli, rzadzacy zreszta tez. Bo co tam, lepiej pozadluzac gmine, zeby cos podzialac(czesto jakies bzdurne inwestycje) i zadowolic gawiedz, ze przeciez cos sie robi, a dlugi jakos sie splaci, prawda? Wzrosna podateczki itd, by zylo sie lepiej. I to oczywiscie nie odnosi sie tylko do Slubic, ale do wielu innych gmin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.