Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:burmistrz 2009/11/05 22:10 #4426

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Powtarza się sytuacja z 1998 r., wtedy też odchodząca władza, rada gminy i między innymi obecny burmistrz, narobili długów.
Przez kolejne 4 lata kadencji burmistrzowi Ciecierskiemu i radzie, w której większość była z SLD, udało się jednak gminę wyprowadzić na prostą.
Pana Ciecierskiego już niestety nie ma wśród nas, a i SLD ledwo dycha, nie tylko w Słubicach.
Marnie się zapowiada przyszłość Słubic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/06 14:25 #4443

  • kacper
  • kacper Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
akurat, że SLD ledwo dycha to wielki plus nie tylko dla naszego miasta, ale dla kraju, oby tak dalej!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/06 14:37 #4444

  • bobec
  • bobec Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Z tym to się akurat zgodzę, SLD miało swoje 5 min, pokazali jak się ładnie zarabia pieniądze dla siebie i swoich kolesi, nasze drogi, stadiony autostrady są na zagranicznych kontach ludzi z SLD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/06 18:07 #4448

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
kacper napisał:

akurat, że SLD ledwo dycha to wielki plus nie tylko dla naszego miasta, ale dla kraju, oby tak dalej!

Rozumiem, że silny PiS sprzed kilku lat i obecnie mocne PO to szczyt marzeń, dobrobytu i szczęścia dla naszego kraju.
Miała być Irlandia a wyszedł Bangladesz.
Nie ważne kto rządzi ze stolicy: SLD, PiS czy PO, była i jest kicha, zresztą na poziomie naszego powiatu PO też pokazała się z "najlepszej" strony.
Ale to, że radni kadencji 98-02 wyprowadzili miasto Słubice i jego budżet na prostą to fakt niezaprzeczalny, a tak się złożyło, że akurat wtedy rządziła lewica.

bobec napisał:

Z tym to się akurat zgodzę, SLD miało swoje 5 min, pokazali jak się ładnie zarabia pieniądze dla siebie i swoich kolesi, nasze drogi, stadiony autostrady są na zagranicznych kontach ludzi z SLD

A Piskorski to niby też był z SLD? Poczekaj, za 2-3 lata będziesz słyszał o zagranicznych kontach ludzi z PO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/06 18:36 #4449

  • Słubiczanin
  • Słubiczanin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ciekawe ile jeszcze ten dług powiększy się w następnym roku ? Zapraszam na najbliższe posiedzenia Rady Miejskiej :-) będzie gorąco przy uchwalaniu budżetu. P. Skarbnik zapowiada na 2010, czyli ostatni rok kadencji 10 mln koniecznych wydatków a tylko 50 mln wpływów...???? Mówi że to nie lada wyzwanie dla p. burmistrza...Współczucia dla następnych.. :-((((

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/06 18:39 #4450

  • Słubiczanin
  • Słubiczanin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
sorki

chodzi oczywiście o 100 mln wydatków i 50 mln dochodów... ;-)
tylko ze to na pewno nie przejdzie.. Ciekawe tylko gdzie będą oszczędzać ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/06 18:44 #4451

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
powaznie takie dlugi? No to pieknie ta nasza gmina zarzadzana. A tutaj jeszcze niektorym fantastom sie tramwaj marzy czy inny basen, smiech na sali

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/06 20:10 #4454

  • wahre
  • wahre Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
tak do a.s. ciekawe skąd ty wiesz kto bedzie startował? a po drugie odnośnie dyrektora zamk to z tego co wiem i jest ogólnie dostępne (jako instytucja podległa pod urząd miasta) to długi zamku spadły dopiero teraz, ktos taki jak ty może mówić o oknach ale jak zamk tak jak inne firmy żądzą się prawem ekonomii i wiesz gdzie ludzi niepłacący za czynsz jest wiele to realizowanie (a raczej dopłacanie z naszych kieszeni) inwestycji na dużą skale jest nieekonomiczne.
a co do wyborów to poczekamy zobaczymy:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/07 18:50 #4468

  • a.s.
  • a.s. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
wahre napisał:

tak do a.s. ciekawe skąd ty wiesz kto bedzie startował? a po drugie odnośnie dyrektora zamk to z tego co wiem i jest ogólnie dostępne (jako instytucja podległa pod urząd miasta) to długi zamku spadły dopiero teraz, ktos taki jak ty może mówić o oknach ale jak zamk tak jak inne firmy żądzą się prawem ekonomii i wiesz gdzie ludzi niepłacący za czynsz jest wiele to realizowanie (a raczej dopłacanie z naszych kieszeni) inwestycji na dużą skale jest nieekonomiczne.
a co do wyborów to poczekamy zobaczymy:)


a co cie tak zabolało? ja nie powiedziałam, że wiem na pewno, tylko że doszły mnie słuchy, pan dyrektor ma wszak wiekie ambicje (niepoparte z resztą niczym innym poza własnym przekonaniem ze jest świetny we wszystkim) i nie zdziwi mnie jeśli będzie to prawda. I wyskakujesz o ekonomii, oknach ble, ble, ble, zadłużeniu, a ja mam prośbę - wczytaj się w to co napisałam, na burmistrza głosują ludzie, a jak sie im nie da "zachęty" jak nie będą mieli być za co wdzięczni, to nie pójdą głosować i taka jest prawda,
tak, tak pan dyrektor to rekin finansowy, dwa lata sprawowania urzędu i kupuje domek - niezły kąsek dla ewentualnych kontrkandydatów, zapewne wykorzystają ten fakt,

tak zamk i prawo ekonomi - człowieku gdzie sie urodziłeś, czy ekonomią nazywa się zwiększanie zatrudnienia np. wśród administratorów było 3 jest 6, ksiegowe było 5 jest 11 a to wszystko przy zmniejszającej sie liczbie wspólnot mieszkaniowych utrzymujących ten burdel na kółkach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/08 08:19 #4477

  • wahre
  • wahre Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
uuu a.s. mocne słowa w twych ustach słyszę, mi chodziło o wyniki finansowe zamku teraz i wtedy czyli długów mówiąc krótko bo tak zachwalasz poprzednika. niewiem co ma twoim zdaniem kupno domu jednorodzinnego do tego co dzieje się w zamku, wiele osób buduje się zatem jeśli chciałeś tym argumentem coś podkreslić to mówię ci że to słaby argument. z tonu raczej zapachniało mi IV RP hehe:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/08 11:50 #4483

  • ze slubic
  • ze slubic Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Proponuję przeprowadzić głosowanie na możliwych kandydatów. Prawda się wyjawi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/08 12:12 #4484

  • wahre
  • wahre Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ja proponuje a.s. jako mego kandydata bo widac że uczciwość i przyszła misja jako burmistrza będzie dobrze oddanym głosem:)
a tak mówiąc na serio to ciężki temat kogo wybrać wybór jest ogromny hmm.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/09 08:59 #4499

  • mieszkaniec
  • mieszkaniec Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
moim zdaniem Rysiowi nie pomoże nadrabianie lat, które upłynęły, nie można "kupić" głosów wyborców remontami podwórek i skrzyżowań, mam nadzieję, że do wyborów tłumnie ruszą ci na których nie działają takie działania, CZAS NA ZMIANY, NA DUżE ZMIANY!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/09 09:25 #4500

  • Słubiczanin
  • Słubiczanin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ryszard B. nie odpuści. Jego chęć bycia kolejny raz burmistrzem pewnie nie będzie miała granic, a może się to skończyć tak jak kilak lat temu (7?). Gość został sam jak palec, opuścili go najbliżsi koledzy. Pytanie dlaczego. Ryszardzie - lwie serce nie zapominaj o swoich, a i oni nie zapomną o tobie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:burmistrz 2009/11/09 11:02 #4501

  • a.s.
  • a.s. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
wahre napisał:

ja proponuje a.s. jako mego kandydata bo widac że uczciwość i przyszła misja jako burmistrza będzie dobrze oddanym głosem:)
a tak mówiąc na serio to ciężki temat kogo wybrać wybór jest ogromny hmm.....


tak się składa, że mam zamiar kandydować na burmistrza, a jak zostanę burmistrzem to stworzę własną grupę osób zaufanych :), najpierw zadbam o siebie i swoich znajomych, Pan K.R. nie będzie już dyrektorem ZAMK bo go nie lubię, zrobimy konkurs na dyrektorka i wygra mój brat bo jest najlepszy na to stanowisko, a na zastępcę mianuję moją mamę bo to twarda babka jest, a Ci którzy pomogą mi w budowie mojego skromnego domku też będą zatrudnieni właśnie w ZAMK bo takich ludzi nam potrzeba, a żeby mieć pewność że burmistrzem zostanę to KOCHANI ZBUDUJE WAM BASEN, (s**ł pies długi, ktoś to kiedyś spłaci) będziemy sie pluskać w weekendy, liczę na wasze poparcie bo jestem szczera. buziaki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.