Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/12 19:36 #18940

  • konstruktywny_krytyk
  • konstruktywny_krytyk Avatar
  • Gość
  • Gość
Rozumiem ze glownym priorytetem KNP jest dbanie o stosowanie interpunkcji przez ciemnogrod polski.KNP nie ma nic do zaoferowania ludzia.Wciska populistyczne pierdoly oderwane od rzeczywistosci.
Tak na marginesie kompletnie mnie nie znasz.Wierz mi na slowo ze moja emerytura bedzie kilkakrotnie wieksza niz twoja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/12 20:34 #18942

  • Martek
  • Martek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 3
To powinno być priorytetem każdego wykształconego człowieka, który ma "większą emeryturę" :laugh:
Nie trzeba być geniuszem w dziedzinie polityki, aby wiedzieć, że to nie jest oderwane od rzeczywistości, bo program proponowany przez KNP sprawdził i sprawdza się nadal w wielu krajach.
I co jest populizmem - partia mająca konkretny plan na poprawę sytuacji Polaków, czy partia, która odwiedza rodziny (które zresztą okrada) i obiecuje tani węgiel (mam na myśli akcję Tuska)?
Obecny rząd pozwala mieć wysoką emeryturę tylko niektórym. KNP chce, aby to nie było zależne od rządu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/12 22:13 #18944

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

Martek napisał: @marks to nie była akcja organizowana oficjalnie przez Kongres Nowej Prawicy, ani nie brali w tym udziału oficjalni przedstawiciele, więc wrzucanie wszystkich do jednego wora jest nie fair. Jest różnica między sympatyzowaniem a reprezentowaniem.

Nie ma znaczenia czy to była oficjalna czy nie oficjalna akcja KNP, to nie było Koło Gospodyń Wiejskich z Pierdziszewa tylko jakaś prawicowa młodzieżówka. A czy oni z tej "jedynie słusznej" prawicy czy tej drugiej nie ma to znaczenia.
Giertych też oficjalnie odcinał się od "pięciu piw", no i co z tego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/12 22:25 #18945

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

Martek napisał: Nie trzeba być geniuszem w dziedzinie polityki, aby wiedzieć, że to nie jest oderwane od rzeczywistości, bo program proponowany przez KNP sprawdził i sprawdza się nadal w wielu krajach.

To, że coś się sprawdziło w jakimś kraju nie znaczy że sprawdzi się u nas.
Teraz warunki dyktuje UE i częściowo Rosja, i KNP nic już z tym nie zrobi.

I co jest populizmem - partia mająca konkretny plan na poprawę sytuacji Polaków, czy partia, która odwiedza rodziny (które zresztą okrada) i obiecuje tani węgiel (mam na myśli akcję Tuska)?
Obecny rząd pozwala mieć wysoką emeryturę tylko niektórym. KNP chce, aby to nie było zależne od rządu.

Ale program KNP to jest populizm i pobożne życzenia, dziadka, który ćwierć wieku temu już był w Sejmie, nic ze swojego programu nie zrealizował, a zasłynął jedynie ustawą lustracyjną.
Część rzeczy w programie i pomysłach JKM nawet mi się podoba, ale są one tylko obietnicami wyborczymi jak programy wielu partii, których nikt potem nie realizuje, zarówno w Polsce jaki i innych krajach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/14 21:07 #18948

  • roman350
  • roman350 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0

marks napisał:

Martek napisał: Nie trzeba być geniuszem w dziedzinie polityki, aby wiedzieć, że to nie jest oderwane od rzeczywistości, bo program proponowany przez KNP sprawdził i sprawdza się nadal w wielu krajach.

To, że coś się sprawdziło w jakimś kraju nie znaczy że sprawdzi się u nas.
Teraz warunki dyktuje UE i częściowo Rosja, i KNP nic już z tym nie zrobi.

I co jest populizmem - partia mająca konkretny plan na poprawę sytuacji Polaków, czy partia, która odwiedza rodziny (które zresztą okrada) i obiecuje tani węgiel (mam na myśli akcję Tuska)?
Obecny rząd pozwala mieć wysoką emeryturę tylko niektórym. KNP chce, aby to nie było zależne od rządu.

Ale program KNP to jest populizm i pobożne życzenia, dziadka, który ćwierć wieku temu już był w Sejmie, nic ze swojego programu nie zrealizował, a zasłynął jedynie ustawą lustracyjną.
Część rzeczy w programie i pomysłach JKM nawet mi się podoba, ale są one tylko obietnicami wyborczymi jak programy wielu partii, których nikt potem nie realizuje, zarówno w Polsce jaki i innych krajach.



Prawicowy premier Węgier Victor Orban jakoś opiera się UE jego rząd zlikwidował OFE, wprowadził podatek bankowy i wyższe podatki dla najbogatszych. Jest chwalony za zmniejszenie bezrobocia, wprowadzenie najniższego w całej Europie podatku liniowego na poziomie 16 proc. z 386 posłów zmniejszył ich do 199, zrobił zapis w konstytucji, według którego małżeństwem jest tylko związek kobiety i mężczyzny, będący podstawą rodziny. Po oglądajcie sobie ludzie to co nie pokazują w telewizji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez roman350.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/15 12:08 #18952

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

roman350 napisał: Prawicowy premier Węgier Victor Orban jakoś opiera się UE jego rząd zlikwidował OFE, wprowadził podatek bankowy i wyższe podatki dla najbogatszych. Jest chwalony za zmniejszenie bezrobocia, wprowadzenie najniższego w całej Europie podatku liniowego na poziomie 16 proc. z 386 posłów zmniejszył ich do 199, zrobił zapis w konstytucji, według którego małżeństwem jest tylko związek kobiety i mężczyzny, będący podstawą rodziny. Po oglądajcie sobie ludzie to co nie pokazują w telewizji.


Telewizji, to ja akurat nie oglądam, ale jeżeli myślisz, że w prasie, radiu czy internecie wszystko jest takie rzetelne i przejrzyste to się grubo mylisz.

Tusk, też pośrednio likwiduje OFE, no i co z tego, jak nie ma obecnie alternatywy. Bo prywatne i dobrowolne ubezpieczenia to my już dawno mamy, tylko mało kogo na nie stać.

To, że Orban jest wzorem dla KNP to żadna nowość, ale napisać, że Orban opiera się UE, to semantyczne nadużycie. Oparłby się gdyby Węgry wyszły z UE a Orban przeprowadza tylko kosmetyczne zmiany. Bo zmniejszenie liczby posłów, które zresztą już też wiele naszych, rodzimych partii postulowało, czy zapis, że rodzina to tylko i wyłącznie heteroseksualna, sytuacji gospodarczej Węgier na razie nie poprawiało. Czy poprawi to okaże się za jakiś czas.
Zmniejszenie podatku, to też taki sobie wyznacznik, najlepiej w Europie mimo wszystko żyje się obywatelom państw, w których podatki są baaardzo wysokie.
A jak Orban zacznie mocniej fikać, to mu się z Węgier wyprowadzą wszystkie montownie samochodów i elektroniki i będzie cienko pierdział. Zresztą my też.
Dziś nie jest problemem coś wyprodukować, dziś trzeba mieć na to zbyt, a stąd się potem biorą pieniążki na emerytury, PKB, CIT, PIT czy inny szit.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/15 14:28 #18954

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
polska jest za słaba by przeprowadzic takie reformy jak orban zrobił na węgrzech
jak najszybciej odsunac PO od władzy a to szansze ma PIS puzniej trzeba odbódowac przemysł zebysmy nie byli uzaleznieni od uni i jak to sie zrobi to mozna isc w slady orbana

www.radiomaryja.pl/multimedia/jak-dzis-r...stwa-polskiego-cz-i/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/15 16:37 #18955

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8

merkaba napisał: polska jest za słaba by przeprowadzic takie reformy jak orban zrobił na węgrzech
jak najszybciej odsunac PO od władzy a to szansze ma PIS puzniej trzeba odbódowac przemysł zebysmy nie byli uzaleznieni od uni i jak to sie zrobi to mozna isc w slady orbana

www.radiomaryja.pl/multimedia/jak-dzis-r...stwa-polskiego-cz-i/


Mamy przykład typowego wyborcy PiS-u

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/15 18:29 #18956

  • roman350
  • roman350 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0

merkaba napisał: polska jest za słaba by przeprowadzic takie reformy jak orban zrobił na węgrzech
jak najszybciej odsunac PO od władzy a to szansze ma PIS puzniej trzeba odbódowac przemysł zebysmy nie byli uzaleznieni od uni i jak to sie zrobi to mozna isc w slady orbana

www.radiomaryja.pl/multimedia/jak-dzis-r...stwa-polskiego-cz-i/


Kolego zadbaj trochę o ortografię i interpunkcję ;)
Węgry to taki sam kraj postkomunistyczny jak Polska na podobnym poziomie gospodarczym byliśmy po upadku systemy komunistycznego. I nie takie kosmetyczne zmiany wprowadził skoro jest krytykowany przez unię której solidarność państw jest wyolbrzymiona według mnie. Akurat w internecie szukam informacji jakie chce i oglądam co chce mogę sobie szybko porównać poczytać komentarze wchodzić na strony lewicowe potem na prawicowe i wyciągać wnioski. Dlaczego niby nie są to rzetelne informacje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez roman350.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/16 11:30 #18961

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

roman350 napisał: Kolego zadbaj trochę o ortografię i interpunkcję ;)
Węgry to taki sam kraj postkomunistyczny jak Polska na podobnym poziomie gospodarczym byliśmy po upadku systemy komunistycznego. I nie takie kosmetyczne zmiany wprowadził skoro jest krytykowany przez unię której solidarność państw jest wyolbrzymiona według mnie. Akurat w internecie szukam informacji jakie chce i oglądam co chce mogę sobie szybko porównać poczytać komentarze wchodzić na strony lewicowe potem na prawicowe i wyciągać wnioski. Dlaczego niby nie są to rzetelne informacje?


Odpowiadasz na dwa różne posty, dwóm różnym osobom i jeszcze masz jakieś pytania o rzetelność informacji?

Węgry, to nie taki sam kraj jak Polska i nigdy nie były w takiej samej sytuacji, przede wszystkim z powodu różnicy w położeniu geopolitycznym. Chociaż trzeba przyznać, że mają podobne problemy jak my. Poustawiane przetargi, marnotrawione pieniądze z UE i najważniejsze, im też kupa ludzi uciekła za pracą na zachód, podobno nawet pół miliona. A że mają około 4x mniej mieszkańców niż Polska, to faktycznie, możemy tu sobie rączki podać. I to wszystko już za czasów rządów Orbana, więc taki wspaniały to on wcale nie jest.

Ale dajmy sobie spokój z Orbanem i Węgrami, wróćmy do KNP i rzetelności informacji.
Sam program KNP poza tym, że jest populistyczny, to jest mało rzetelny. Znajdź mi w nim wzmiankę o tym, że KNP zamierza zlikwidować płacę minimalną. Bo to, że JKM jest przeciwnikiem płacy minimalnej to żadna nowość, tym bardziej nie powinno być to zaskoczeniem dla jego sympatyków. A chyba nie trzeba Wam, oświeconym tłumaczyć czym się skończy likwidacja płacy minimalnej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/16 12:16 #18962

  • Martek
  • Martek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 58
  • Otrzymane podziękowania: 3
Szczegółowy program KNP nowaprawicajkm.pl/info/dokumenty-np/prog...ngresu-nowej-prawicy

Co do płacy minimalnej, chodzi głownie o to, żeby jej nie podwyższać, czego się domaga. Ponieważ to będzie pomoc raczej dla rządu niż samych domagających się. Nie jestem kompetentną osobą do wypowiadania się w tej sprawie, ale polecam to oto nagranie. Czego nie pokazuje telewizja, a co świadczy o intencjach prezesa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Kongres Nowej Prawicy 2014/04/16 15:10 #18963

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

Martek napisał: Szczegółowy program KNP nowaprawicajkm.pl/info/dokumenty-np/prog...ngresu-nowej-prawicy

Ależ ja znam ten program, tam nic nie ma o płacy minimalnej. Ciekawe dlaczego?

Co do płacy minimalnej, chodzi głownie o to, żeby jej nie podwyższać, czego się domaga.

Nie podwyższać, do jakiejś czy od jakiejś kwoty? Domagać to on się może, wstrzymanie rewaloryzacji płacy minimalnej to nic innego jak jej likwidacja, a od tego już tylko krok, żebyśmy tu mieli Bangladesz.

Ponieważ to będzie pomoc raczej dla rządu niż samych domagających się.

No ale on, zdaje się chce właśnie do rządu się dostać? To co, jakaś schizofrenia, że chce sobie kuku zrobić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3