Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Seniorzy bawili się na sportowym festynie (foto)

Sport może być dobrą zabawą w każdym wieku! Seniorzy ze Słubic i Frankfurtu udowodnili to już po raz 25. Za nami Polsko-Niemiecki Festyn Rekreacyjny dla Seniorów i Osób Niepełnosprawnych.

Festyn seniorów

Festyn jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeń na naszym pograniczu. Odbywa się naprzemiennie – na stadionach w Słubicach lub Frankfurcie. W tym roku seniorzy i osoby niepełnosprawne spotkały się 19 czerwca na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Powitali och przedstawiciele organizatorów: prezes SOSiR Zbigniew Sawicki, dyrektor ds. sportu i rekreacji Ryszard Chustecki, oraz partnerzy z Miejskiego Związku Sportowego z Frankfurtu – Gudrun Frey i Stefan Köber.

Mimo upalnej pogody, seniorzy bardzo chętnie meldowali się na kolejnych stacjach po to, żeby wykonać przygotowane dla nich zadania. Było ich 10, ale z powodu wysokiej temperatury organizatorzy ustalili minimum na poziomie 5 konkurencji. Jednak seniorzy tak łatwo się nie poddali i wielu chętnie „zaliczało” wszystkie! Żeby aż tak bardzo nie doskwierał upał, na uczestników imprezy czekały kurtyny wodne.

Oprócz wyzwań związanych ze znanymi dyscyplinami sportu, jak koszykówka, piłka nożna, czy unihokej, były też zadania wymagające celnego oka i sprawnej ręki. Seniorzy również chętnie mierzyli się z mini golfem – czyli dyscypliną, którą można uprawiać niemal w każdym wieku.

Udział zawodników w poszczególnych konkurencjach sędziowie odnotowywali w kartach startowych. Sędziowaniem zawodów zajmowała się grupa sportowców pod okiem trenera Zygmunta Szwarca. Wszystkie karty wzięły potem udział w lodowaniu drobnych nagród rzeczowych. Oprócz nich każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę ekologiczną torbę z logo organizatorów imprezy.

Zbigniew Sawicki

Kondycji, zapału i zaangażowania gratulował seniorom prezes Zbigniew Sawicki. - Jestem pod wrażeniem sprawności seniorów. Myślę, że sporo młodsi mogliby im pozazdrościć, gratuluję wszystkim! – powiedział na zakończenie.

Podsumowanie imprezy, również tradycyjnie, odbyło się przy kawie i słodkościach. Kolejny sportowy festyn za rok we Frankfurcie. Poniżej fotorelacja z imprezy.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama