Słubice: 21 maja 2018   |   Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
reklama
reklama

Strzelcy ze Słubic najlepsi w województwie

Członkowie Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego MUSZKIET w Słubicach po raz kolejne popisali się celnym okiem. W finale szkolnych zawodów wojewódzkiej ligi strzeleckiej LOK zajęli kilka miejsc na podium i pierwszą lokatę w klasyfikacji drużynowej.

muszkiet szprotawa

Zawody odbyły się 13 maja w Szprotawie. W rywalizacji wzięło udział 56 zawodników z największych klubów strzeleckich z całego województwa lubuskiego. Rywalizację przeprowadzono w trzech konkurencjach indywidualnych: karabinku sportowym, karabinku pneumatycznym i pistolecie pneumatycznym oraz drużynówce.

Szczególnie dobrze poszło naszym zawodnikom strzelanie z karabinka. W wersji sportowej na drugim miejscu podium stanął Paweł Seroczyński, a tuż za nim uplasował się Adam Wójtowicz. Z kolei w karabinku pneumatycznym drugą lokatę wywalczył Paweł Karbownik, trzecią Kaja Jędrzejczak, a Dominik Jóźwiak był piąty (strzelał poza konkurencją). W pistolecie pneumatycznym mieliśmy tylko jednego reprezentanta. Marek Maryniak uplasował się na piątej lokacie.

Dobre strzelanie indywidualne przełożyło się na sukces drużynowy. Tutaj nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni i zajęli pierwsze miejsce, choć do samego końca po piętach deptali im zawodnicy gospodarzy.

To kolejny sukces klubu, który już 14 lata działa przy Zespole Szkół Technicznych. Z występu swoich podopiecznych byli zawodoleni trenerzy Jerzy Wieczorek i Janusz Sikorski. Obaj podkreślali, że rywalizacja toczyła się bardzo wysokim poziomie i trwała praktycznie do ostatniego strzału, a nasz młodzież popisała się dobrą odpornością psychiczną i pewną ręką w decydujących momentach.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary i medale ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Z kolei puchary w klasyfikacji drużynowej zasponsorowali burmistrz Szprotawy Józef Rubacha oraz Liga Obrony Kraju. Poniżej komplet wyników.

Karabinek sportowy 30 strzałów leżąc
 1. Hubert MICHALEC  - Szprotawa 273 pkt
 2. Paweł SEROCZYŃSKI - Słubice 269 pkt
 3. Adam WÓJTOWICZ - Słubice 267 pkt
Karabinek pneumatyczny 30 strzałów
 1. Dawid PAWŁOWSKI - Gorzów Wlkp. 262 pkt
 2. Paweł KARBOWNIK - Słubice 261 pkt
 3. Kaja JĘDRZEJCZAK - Słubice 258 pkt
Pistolet pneumatyczny 30 strzałów
 1. Kacper PIERZYŃSKI - Gorzów Wlkp. 273 pkt
 2. Hubert KACZMAREK - Szprotawa 269 pkt
 3. Michał KOŚCIŃSKI - Lubsko 269 pkt
Klasyfikacja drużynowa
 1. Organizacja Rejonowa LOK Słubice - 1511 pkt
 2. Organizacja Powiatowa LOK Szprotawa - 1480 pkt
 3. Organizacja Reonowa LOK Lubsko - 1361 pkt
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama