Charytatywna impreza RotarRun - LenneMeile, która co roku odbywa się we Frankfurcie, po raz kolejny przyniosła dobre rozstrzygnięcia biegaczom ze Słubic. Ewa Kiedrowicz wygrała w biegu na 5km kobiet, natomiast Grzegorz Ulanowski był drugi wśród mężczyzn na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Ewa Kiedrowicz
Ewa Kiedrowicz wygrała trzeci raz z rzędu

Zawody tradycyjnie cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Frankfurtu. Na trasie poszczególnych biegów i wokół niej pojawiło się kilkaset osób, wśród nich także byli słubiczanie. Sportowa rywalizacja odbywała się na kilku dystansach. Najpierw odbył się rekreacyjny bieg rodzinny, a następnie wyści na 5 i 10 km.

Czołowe lokaty zajęli w nich biegacze ze Słubic. Po raz trzeci z rzędu rywalizację na 5 km kobiet wygrała Ewa Kiedrowicz (24:47), a tuż za nią była Małgorzata Konopka (26:38). Obie to przedstawicielki Słubickiej Akademii Biegowej. Wśród panów świetnie spisał się Grzegorz Ulanowski (42:47), który wywalczył drugą lokatę na 10 km. Na tym samym dystansie na najniższym stopniu podium stanął Ireneusz Najdek (45:28).

KOMPLET WYNIKÓW

Za metą nasi biegacze nie kryli zadowolenia, choć podkreślali, że wyścig nie należał do łatwych. Wszystko przez wymagającą trasę, która prowadziła malowniczymi alejkami wzdłuż parku przy Lenne Passagen. Nie brakowało na niej stronych podbiegów i ciasnych zakrętów, jednak duży wysiłek rekompensowała pozytywna atmosfera zawodów.

Nie bez znaczenia był też główny cel zawodów, których organizatorem od samego początku jest Rotary Club z Frankfurtu nad Odrą. Co roku środki finansowe zebrane podczas biegu (m.in. z opłat startowych) są przeznaczane na szczytny cel. W ten sposób wspierano m.in. chorych na polio, organizowano sadzenie nowych drzew czy upiększanie parku Lenné. W tym roku zostaną odnowione parkowe ławki.