Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama

Kościoły w obiektywie Horsta Drewinga (foto)

Czy umielibyście rozpoznać kościoły w różnych miejscowościach naszego powiatu? W Galerii Małej odbył się wernisaż fotografii pokazujących właśnie świątynie, znajdujące się w niedaleko nas. Autorem zdjęć jest frankfurtczyk Horst Drewing.

Horst Drewing

Wernisaż wystawy odbył się 7 lutego w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Horst Drewing jest amatorem – choć fotografowaniem zajmuje się od 14 roku życia. W jej rozwijaniu wspiera go zaprzyjaźniony z nim od 40 lat frankfurcki mistrz fotografii Winfried Mausolf.

Jego pasją jest fotografowanie krajobrazów. Ale w ostatnim czasie zauroczyły go budynki, a dokładniej mówiąc – kościoły. Dlatego odwiedził wiele miejscowości w powiecie słubickim i sportretował znajdujące się w nich świątynie. Tak właśnie powstała najnowsza wystawa.

Pomysł doceniła Anna Panek-Kusz, która udostępniła na wystawę Galerię Małą. Podkreślała wartość artystyczną fotografii i trud, jaki zadał sobie autor, żeby w odpowiednim świetle zrobić zdjęcia poszczególnym budynkom.

Na wernisaż przybyło wielu gości. Wśród nich byli m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak i jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka.

Wielokrotnie bywałem na przykład w kościele w Cybince, znam dobrze tę budowlę, a jednak patrząc na zdjęcie, zastanawiałam się, gdzie je zrobiono – przyznał burmistrz oglądając jedną z fotografii. Także pozostali oglądający podkreślali piękno i oryginalne ujęcia widzianych nieraz codziennie kościołów.

Jesteście ciekawi tych fotografii? Wystawę w Galerii Małej można oglądać do końca lutego. A poniżej fotorelacja z wernisażu.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama