Słubice: 11 grudnia 2019   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Rada ds. niepełnosprawnych ma nowy skład i ambitne cele
reklama
reklama

Rada ds. niepełnosprawnych ma nowy skład i ambitne cele

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych ma nowy skład. Jej członkowie będą doradzać staroście w sprawie osób niepełnosprawnych. Zajmą się też ich aktywizacją.

rada niepelnosprawni

Posiedzenie rady i wybory zarządu odbyły się 12 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Słubicach. W jej skład weszli: Monika Karasińska (przedstawicielka gminy Górzyca), Waldemar Jasek (przedstawiciel gminy Cybinka), Anna Pokrzywka (przedstawicielka gminy Ośno Lubuskie), Zygmunt Rzeszutek (przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Słoneczko" w Rzepinie) oraz Barbara Matusiak (przedstawicielka Fundacji Grupy Pomagamy w Słubicach).

Z członków rady wyłoniono trzyosobowy zarząd. Przewodniczącą została B. Matusiak, jej zastępcą M. Karasińska, a sekretarzem Z. Rzeszutek. Obradom przyglądał się starosta L. Bajon, który docenił zasiadającej w radzie osoby.

- Zgłoszenie państwa kandydatur jest pięknym efektem uznania waszych dotychczasowych działań na rzecz mieszkańców naszego powiatu, szczególnie w kontekście osób niepełnosprawnych – powiedział starosta.

Wczorajsze posiedzenie rady to nie tylko wybory i sprawy formalne, ale także wyznaczenie kierunków działań. Wszyscy zgodnie podkreślili, że najważniejszym zadaniem będzie szeroko pojęta aktywizacja niepełnosprawnych mieszkańców. Rada będzie starać się namówić ich do aktywnego życia i zachęcać do wyjścia z domu.

Posiedzenia Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych będą odbywać się raz na kwartał, a kadencja potrwa 4 lata. Działaniom podejmowanym przez radę i efektom jej pracy będziemy się przyglądać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama