Słubice: 11 grudnia 2019   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Prasowanie może być przyjemnością. Podpowiadamy, jakie żelazko wybrać
reklama
reklama

Prasowanie może być przyjemnością. Podpowiadamy, jakie żelazko wybrać


zelazko

Prasowanie to dla Ciebie tylko i wyłącznie przykry obowiązek, więc na co dzień wolisz wkładać pomięte ubrania, niż spędzać czas z żelazkiem w ręku? Co jednak w przypadku, gdy w pracy obowiązuje Cię surowy dress code albo masz w planach ważną uroczystość, na której nie możesz wyglądać niedbale? Poszczególne żelazka znacząco się od siebie różnią; warto zainwestować w takie, które sprawi, że prasowanie będzie łatwe, szybkie, a nawet przyjemne.

Najważniejsze parametry

Kupując żelazko, przyjrzyj się kilku jego najistotniejszym właściwościom. Wtedy możesz mieć pewność, że urządzenie spełni wszystkie Twoje wymagania.

Sprawdź ofertę na żelazka.

Stopa żelazka – to od niej zależy, czy prasowanie będzie łatwe, a rzeczy nie zostaną zniszczone. Tanie i popularne są stopy stalowe, jednak odradza się je ze względu na kiepski poślizg oraz trudności, jakie sprawiają przy czyszczeniu. Stopy teflonowe i aluminiowe mają dobry poślizg, ale niestety są też podatne na uszkodzenia. Z kolei stopy ceramiczne – trwałe i wytrzymałe – trudno wyczyścić. Świetny poślizg, trwałość i odporność na zniszczenia, a także łatwość w czyszczeniu mamy zapewnione, jeśli zdecydujemy się na żelazko ze stopą szafirową i tytanową. Oczywiście są one nieco droższe. Warto więc kupić żelazko z łączonych materiałów.

Moc żelazka – standardowe urządzenia mają moc około 2000 W, ale jeśli zależy Ci, by szybko się nagrzewało, wybierz takie z mocą 2400 W lub większą.

Kabel – zastanawiasz się nad żelazkiem bezprzewodowym? Nie da się ukryć, że jest ono mobilne i nie musisz się martwić długością kabla, jednak pamiętaj, że takie urządzenia są też o wiele mniej wydajne, a prasowanie zajmie więcej czasu.

Generator pary – ułatwia i przyśpiesza prasowanie, pozwala też na szybkie pozbycie się uporczywych zagnieceń. Upewnij się, by wytwarzanie pary nie było jednak niższe niż 40 g/min.

Zbiornik na wodę – powinien być większy niż 350 ml, ale też niezbyt duży, bowiem wtedy urządzenie będzie cięższe i mniej praktyczne w użyciu.

Zobacz polecane żelazka firmy Bosch.

Dodatkowe funkcje

Dobrze, jeśli żelazko posiada również rozmaite funkcje, które umilą Ci prasowanie. Zobaczy, czy wybrane przez Ciebie urządzenie posiada blokadę kapania, funkcję uderzenia pary i zapobiegania osadzenia się kamienia. Jeśli jesteś osobą zapominalską, pewnie ucieszy się żelazko, które samo wyłączy się po okresie bezczynności.

Jeśli zależy Ci na ubraniach i martwisz się, że żelazko może zrobić im krzywdę, rozważ zakup urządzenia z rozmaitymi nakładkami do delikatnych materiałów (np. satyny czy jedwabiu). Bardzo przydatne są też stopy przeciwpołyskowe i stopy obniżające temperaturę prasowania.

Szukasz żelazka idealnego? Zobacz żelazko Bosch TDA 703021A, które błyskawicznie się nagrzewa, posiada innowacyjną stopę ceramiczną i chroni ubrania przed wybłyszczaniem. Do tego zapobiega osadzaniu się kamienia, grzeje tylko wtedy, kiedy trzymasz je w dłoni, i ma blokadę kapania w niskich temperaturach.

[artykuł partnerski]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama