Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Jak będzie pływał Zefir? Mamy plan rejsów na 2019 rok

Ahoj! Już niedługo rozpocznie się kolejny sezon żeglugowy na Odrze! Zefir wróci do portów i będzie woził pasażerów. Znamy już harmonogram rejsów na cały 2019 rok.

Zefir Słubice

Zefir przez cały sezon, czyli od kwietnia do końca października, będzie kursował między nadodrzańskimi miastami i miasteczkami: Kostrzynem nad Odrą, Górzycą, Frankfurtem, Słubicami, Eisenhüttenstadt, Krosnem Odrzańskim, Gostchorzem i Nietkowem.

Swój turystyczny „dyżur” Zefir rozpoczyna w tym roku w Słubicach. W pierwszy rejs będzie można popłynąć już 1 kwietnia o godz. 16. Miejsce cumowania - na marinę we Frankfurcie - zmieni 10 kwietnia. W dwumieście pozostanie do 14 kwietnia, kiedy to wypłynie do Górzycy.

A potem już - zgodnie z harmonogramem - aż do końca października (chyba że plany pokrzyżuje niski stan wody). Na pewno statek przypłynie do nas podczas Miejskiego Święta Hanzy – rejsy Zefirem co roku są jedną z atrakcji polsko-niemieckiej imprezy.

A jak wygląda sprawa z biletami? Normalny bilet za standardowy godzinny rejs to 20 zł (ulgowy 14 zł). Są też bilety rodzinne (2+1) za 40 złotych (dopłata za kolejne dziecko wynosi 5 zł). Dzieci do 3 roku życia płyną za darmo. Dobra informacja dla tych, którzy chcą zabrać ze sobą psa lub rower – jest taka możliwość. Opłata wynosi 5 zł.

O rejsach Zefira będziemy informować na bieżąco. Szczegółowe informacje poniżej.

HARMONOGRAM REJSÓW | CENNIK BILETÓW
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama