Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Akademia psychoedukacji uczy małych i dużych

Za nami kolejne wydarzenia w ramach projektu "Akademia psychoedukacji" realizowanego od kwietnia przez Stowarzyszenie po PROstu w Szkole Podstawowej w Kunowicach. Uczniowie brali udział w warsztatach, przygotowali także teatrzyk pt. "Nakarm dobrego wilka".

Nakarm dobrego wilka

Czym jest w ogóle "Akademia psychoedukacji"? To kompleksowy program kształtowania umiejętności społecznych wśród dzieci i dorosłych. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie poPROstu. Pracownia Rozwoju Osobistego przy finansowym wsparciu gminy Słubice.

Adresatami projektu są nie tylko uczniowie kunowickiej podstawówki, ale także ich rodzice i nauczyciele. Kluczową rolę pełnią rozmaite warsztaty i zajęcia tematyczne, podczas których uczniowie nabywają umiejętności i wiedzę o tym jak radzić sobie z własnymi emocjami oraz nawiązywać właściwe relacje ze swoimi równieśnikami.

Z fachowej porcji wiedzy korzystają także rodzice i wychowawcy. Specjalnie dla nich przygotowano warsztaty dotyczące umiejętności wychowawczych, sposobów rozwiązywania konfliktów i odpowiedniej komunikacji z dzieckiem. Jak podkreślają organizatorzy projektu, nabyta wiedza przyda się w procesie odpowiedniego wychowywania młodych ludzi.

Uzupełnieniem wsparcia psychologicznego są warsztaty artystyczne i teatralne, dzięki którym uczestnikom łatwiej kształtować umiejętności współdziałania w grupie oraz twórcze wyrażanie siebie.

Próbkę tego jak potafią sobie radzić uczniowie z Kunowic mieliśmy pod koniec maja. Wtedy to zaprezentowali premierowy pokaz sztuki pt. "Nakarm dobrego wilka". Teatrzyk przygotowali uczniowie z klas od zerówki do trzeciej włącznie pod kierownictwem Beaty Sierżant i Katarzyny Jakubiak. Nie był to kolejny artystyczny występ jakich w szkole wiele, ale z wyjątkowym przesłaniem dla dużych i małych.

- Aktorzy zagrali znakomicie, a scenariusz, jak przystało na teatrzyk profilaktyczny, był z bardzo mądrym przesłaniem. Gratulujemy wspaniałym młodym aktorom - cieszyli się liderzy projektu.

Występ tak się spodobał zgromadzonej publiczności, że prawdopodobnie zobaczymy go ponownie, być może już na początku przyszłego roku szkolnego. Wtedy też ma ruszyć kolejna odsłona projektu "Akademia psychoedukacji", tym razem skierowana do starszych dzieci. Działania projektowe potrwają aż do końca grudnia. O ich przebiegu będziemy informować.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama