Słubice: 23 lipca 2018   |   Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
reklama
reklama

Rusza kolejny etap przebudowy autostrady

19 czerwca rozpoczął się kolejny etap przebudowy węzła Świecko w rejonie autostrady A2. Drogowcy wezmą się za remont nawierzchni na drodze krajowej nr 29. Prace wykończeniowe zaplanowano także na części łącznic z autostradą.

a2 droga

Prace będą polegać przede wszystkim na naprawieniu nawierzchni kilkusetmetrowego odcinka krajówki przy zjazdach na A2. Ponadto zaplanowano wyprofilowanie poboczy, ułożenie barier energochłonnych oraz odświeżenie oznakowania poziomego.

Jak deklaruje firma Strabag, która jest głównym wykonawcą prac, wymiana nawierzchni na tym odcinku potrwa do 3 lipca, jednak termin może ulec zmianie ze wględu na warunki pogodowe.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość - zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i będą tworzyć się korki. Kierownik robót na Świecku, Mariusz Nowicki, przekazał naszej redakcji, że drogowcy będą elastycznie reagować na natężenie ruchu, tak aby kierowcy jak najmniej odczuli przewidywane utrudnienia.

To przedostatni etap dużego remontu autostrady, o którym pisaliśmy jeszcze w połowie maja. Po zakończeniu prac na DK29 drogowcom zostanie do wyremontowania jeszcze kilkusetmetrowy odcinek autostrady przy wiadukcie.

Szacunkowy koniec wszystkich prac na węźle Świecko szacowany jest na 15 sierpnia.

---

Aktualne informacje o płynności przejazdu na odcinku A2 Konin - Świecko dostępne są pod adresem: www.autostrada-a2.pl oraz numerem infolinii: +48 504 422 022.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama