Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Słubice zaprasza na otwarty turniej w tenisa stołowego, będący jednocześnie nieoficjalnymi mistrzostwami Słubic w tej dyscyplinie sportu. Ruszyły zapisy.
Już po raz trzeci spotkają się sympatycy piłki nożnej na turnieju charytatywnym organizowanym przez Fundację Grupy Pomagamy. Do wspólnego grania przyłączyć się może każdy, właśnie ruszyła rejestracja drużyn.
Sympatycy gry w golfa nie próżnują w te wakacje. 21 sierpnia czeka na ich kolejna impreza. Tym razem zmierzą się w turnieju o puchar starosty słubickiego.
Kompleks Sportowo-Rehabilitacyjny w Górzycy był gospodarzem kolejnego turnieju w ramach ogólnopolskiego programu „Piłkarski Laur”. Tym razem na zielonej murawie zaprezentowały się zespoły z kategorii młodzików. Wygrała Pogoń Szczecin.
Wiele razu zajmował miejsca wokół podium, ale nigdy nie udało mu się stanąć na jego najwyższym stopniu. Po latach startów i ciężkich treningów Rafał Borowiak wygrał swoje pierwsze zawody triathlonowe. I dokonał tego na prestiżowej imprezie w Wolsztynie, na dodatek bijąc znacznie rekord życiowy.
Sportowe szaleństwo dobiegło końca. Olimpiada w Tokio w dobie COVID dla Polaków okazała się sporym sukcesem. Przywieźliśmy aż 14 medali, w tym cztery złote.
Pierwszy mecz sezonu Polonii Słubice na własnym boisku dostarczył wiele emocji. Prestiżowa rywalizacja z Ilanką Rzepin zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów. Zmagania na murawie obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem.
To smutna wiadomość dla fanów Łukasza Fabiańskiego. Pochodzący ze Słubic bramkarz ogłosił, że kończy karierę w reprezentacji Polski. Jak na jego decyzję zareagowali kibice?
Od zwycięstwa Polonia Słubice rozpoczęła zmagania w IV lidze w sezonie 2021/2022. W prestiżowych derbach powiatu słubickiego poloniści pokonali Spójnię Ośno Lubuskie 3:0. A już za kilka dni zmierzą z Ilanką Rzepin w kolejnym derbowym pojedynku.
Taką piłkarską perełkę znalazł i przesłał do naszej redakcji jeden z czytelników. Rok 1998. Mecz w III lidze pomiędzy Stalą Telgom Szczecin a Polonią Słubice. W składzie m.in. Kawa, Zefir, Biały, Jogi, Jarosz i wielu zasłużonych piłkarzy "Dumy pogranicza".
Więcej…