Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Puchar Ziemi Lubuskiej w palanta powędrował do Kampy

Za nami pierwszy historyczny turniej o Puchar Ziemi Lubuskiej w palanta! Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Kampa Słubice.

Turniej odbył się 11 maja na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do udziału zgłosiły się zespoły z Rybnika, Knurowa, Warszawy, Trójmiasta i Krakowa, a stawkę uzupełniły trzy ekipy Kampy. Losowania grup dokonał wcześniej w Konstancinie sam… Karol Strasburger, na specjalne zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Palantowego, pod którego szyldem odbywała się impreza.

W dniu turnieju palancistów odwiedzili przedstawiciele gminy Słubice - nowa burmistrzyni Marzena Słodownik oraz przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński. Pojawił się też poprzedni burmistrz Mariusz Olejniczak, który zdecydował o finansowym wsparciu imprezy. Dotację przekazał także Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego. Dzięki temu Kampa mogła zadbać o odpowiednie przygotowanie imprezy i nagrody.

A jak było na boisku? Po zaciętych bojach gospodarze zajęli trzy z czterech miejsc na podium, w tym to najważniejsze, czyli pierwsze! W wielkim finale Kampa „Białe Łabędzie” pokonała reprezentację Trójmiasta. Z kolei w meczu o brązowy medal Kampa „Czarne Łabędzie” zwyciężyła z Kampą „Łabędziers”, składającą się głównie z juniorów Kampy.

Przyznano także nagrody indywidualne. Najlepsze zagranie: George Atalla (Czarne Łabędzie), najlepsza palancistka: Amelia Winiarska (Łabędziers), najlepszy palancista: Arkadiusz Tomczyk (Czarne Łabędzie).

- Dziękujemy i gratulujemy wszystkim drużynom, które mieliśmy przyjemność gościć. Dziękujemy również wszystkim kibicom, którzy licznie przybyli na to wydarzenie. A na koniec podziękowania dla tych wszystkich, którzy sprawili, że te wydarzenie było tak udane – napisała Kampa w podsumowaniu imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju przygotowanej przez naszego reportera.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.