Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uczestnicy 21. biegu na szczyt Oderturmu

Ponad 50 osób wzięło udział w 21. edycji biegu na szczyt Oderturmu, czyli najwyższego budynku we Frankfurcie. Uczestnicy mieli do pokonania 24 piętra, 80 metrów wysokości i 511 schodów.

Impreza od lat cieszy się dużą popularnością. To jednocześnie duże sportowe wyzwanie, bo aby wbiec na samą górę trzeba mieć nie lada kondycję.

- Uczestnicy mieli do zaliczenia najpierw około 150 metrów wokół samego budynku, a następnie ich zadaniem było wbiec do budynku i po schodach dotrzeć na szczyt Oderturmu, gdzie była meta - opowiada Arkadiusz Sowa z Miejskiego Związku Sportu we Frankfurcie, który był organizatorem wydarzenia.

Najszybszy okazał się Kacper Mrowiec z Żywca, który cały dystans pokonał w czasie 2:38,18. Wśród pań najlepsza okazała się Cathleen Meier z Frankfurtu, której zmierzono 3:20,74. Łącznie bieg ukończyło 51 osób. Szczególną uwagę kibiców zwrócił jeden ze strażaków, Heiko Baier, który wbiegł na szczyt Oderturmu w… pełnym rynsztunku.

Na zawodników czekały nagrody – puchary dla najszybszych w klasyfikacji kobiet i mężczyzn oraz nagrody rzeczowe (lub bony podarunkowe) w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników otrzymał też pamiątkowy medal oraz dyplom z wynikiem (do wydrukowania ze strony internetowej).

Komplet wyników dostępny jest na stronie: www.stoppuhr.net.

Poniżej zdjęcia z imprezy udostępnione przez USC Viadrina.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.