UKS Jedynka Słubice

UKS Jedynka Słubice kontynuuje zwycięską passę w nowym roku w rozgrywkach Lubuskiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej. Tym razem słubickie szczypiornistki pokonały u siebie MUKS Lider Świebodzin 30:16.

Mecz odbył się 20 lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach. Kibice spodziewali się zaciętego pojedynku, podobnie jak jesienią. Słubiczanki wygrały wtedy 32:23, ale „odjechały” rywalkom dopiero w drugiej połowie.

Powtórki scenariusza jednak nie było. Po wyrównanych kilku pierwszych minutach nasze zawodniczki zaczęły stopniowo powiększać przewagę.

- Bardzo dobra gra w obronie i sprawnie przeprowadzane kontrataki pozwoliły nam zakończyć pierwszą połowę wynikiem 17:7. W drugiej odsłonie rywalki nieco poprawiły grę, ale to było za mało na nasz zespół – relacjonuje Jerzy Grabowski, szkoleniowiec UKS-u.

Najskuteczniejsze były dwie skrzydłowe - Klaudia Bławat (7 bramek) oraz Jagoda Walkowiak (6 bramek). Dobrze wyglądała również współpraca z kołową - Julia Kotlińska trafiła celnie aż 5 razy. Trener wyróżnił także rozgrywające - Yelyzaveta Prokopieva, Maja Mikołajczyk oraz Lena Pawlak grały aktywnie grały w obronie i konstruowały skuteczne akcje w ataku pozycyjnym.

Na parkiecie mieliśmy także ciekawe debiuty: w ostatnich minutach zaprezentowały się dwie uzdolnione piątoklasistki: Oliwia Żarnowska oraz Aleksandra Bejenka.

UKS Jedynka Słubice - MUKS Lider Świebodzin 30:16 (17:7)

Skład: Abdinova Zhasmin (bramkarka), Tańczak Lena 2, Pawlak Lena 3, Kotlińska Julia 5, Mikołajczyk Maja 2, Bławat Klaudia 7, Mintus Dominika , Walkowiak Jagoda 6, Radkiewicz Kinga,  Marciniak Hanna 1, Prokopieva Yelyzaveta 4, Bejenka Aleksandra, Żarnowska Oliwia.

27 lutego kolejny ważny pojedynek dla układu tabeli. Jedynka zmierzy się Sokołem Żary. Na razie słubiczanki zajmują drugą pozycję. Liderem jest UKS Spartakus Handball Team Zielona Góra.

Komplet wyników i tabela na stronie rozgrywki.zprp.pl.