Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mistrzostwa

Choć mamy już jesień, to lekkoatletyczny sezon wciąż trwa. 2 października czeka nas 18. edycja Mistrzostw Euroregionu Dzieci i Młodzieży połączona z Wojewódzkimi Lubuskimi Igrzyskami LZS.

Areną zmagań będzie tradycyjnie stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. O medale w biegach, skokach i rzutach będą walczyć zawodnicy z trzech kategorii wiekowych – U14, U16 oraz U18.

Najlepsze trójki w poszczególnych konkurencjach otrzymają pamiątkowe medale, a autorzy najlepszych wyników dostaną okolicznościowe puchary.

Jak podkreśla Ryszard Chustecki, dyrektor ds. sportu SOSiR, celem imprezy jest zachęcenie szerokiej grupy dzieci i młodzieży szkolnej do czynnego spędzania wolnego czasu.

Ważny jest jeszcze jeden aspekt - rozwijanie sieci współpracy transgranicznej szkół po obu stronach Odry pod hasłem „Sport bez granic”. Stąd obecność i wsparcie Euroregionu Pro Europa Viadrina, pod którego szyldem od lat rozgrywa się ta impreza.

Zawody odbędą się 2 października. Początek rywalizacji zaplanowano o godz. 11:00. Zakończenie przewidziano około godz. 14:00.

ZOBACZ PROGRAM MINUTOWY

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.