Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Majówka za pasem. To dobry moment, aby po wielu tygodniach siedzenia w domach, zacząć aktywność fizyczną. Jak się do tego zabrać? Można dołączyć do projektu Biegowe Słubice, gdzie czekają fachowe porady i plany treningowe. Dziś pierwsze z nich.

Biegowe Słubice

Biegacze pod wodzą P. Kiedrowicza na jednym z treningów (fot. archiwum)

Projekt Biegowe Słubice to wspólna inicjatywa klubu LK Lubusz Słubice i Słubickiego Akademii Biegowej przy wsparciu gminy Słubice. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Ze względu na wciąż istniejące ograniczenia, nie można spotykać się w większych grupach, co zakładał projekt, ale jest na to rozwiązanie - porady treningowe serwowane przez internet.

Jak się rozruszać po przerwie?

- Na dobry początek przygotowałem garść ogólnych porad, które pozwolą się nam się rozruszać po długim okresie siedzenia w domu. Dopasowane do różnego poziomu zaawansowania – wyjaśnia Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej.

Jak przekonuje trener, aktywność fizyczną można uprawiać na przydomowym podwórku, w parku, lesie, trasach wzdłuż wału przeciwpowodziowego – najważniejsze, aby pamiętać o wciąż obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. - Tam, gdzie trzeba, miejmy ze sobą maseczki. Zachowujmy dwumetrowy dystans od innych osób - apeluje P. Kiedrowicz.

Biegowe Słubice

W zdrowym ciele zdrowy duch - przekonują organizatorzy projektu

Wkrótce zajęcia w realu

A po majówce czeka nas kolejna porcja już bardziej ukierunkowanych treningów, a także informacja na temat pierwszych grupowych zajęć. Decyzją rządu od 4 maja będzie można spotykać się na zajęciach sportowych w maksymalnie 6-osobowym gronie, więc projekt będzie mógł być realizowany także na świeżym powietrzu.

- Niezależnie od tego cały czas będziemy serwować w internecie nasze porady. Tak, aby każdy, mógł spokojnie do nich zajrzeć i zrealizować plan treningowy we własnym zakresie i w dopasowanym do swoich potrzeb czasie – wyjaśnia P. Kiedrowicz.

Gdzie znaleźć porady?

Zapraszamy do naszego forum do działu BIEGOWE SŁUBICE.

W tym miejscu będą publikowane wszystkie bieżące informacje związane z projektem oraz kolejne plany treningowe przygotowane przez P. Kiedrowicza.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.