Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W 2019 roku sympatycy biegania nie mogli narzekać na nudę. Gmina Słubice była gospodarzem wielu imprez, zarówno nowych, jak i tych z wieloletnią tradycją. 2020 rok zapowiada się jeszcze ciekawiej. Zaplanowano m.in. „Dzień Kobiet na sportowo”.

Biegi Niepodległości

Ryszard Chustecki, dyrektor ds. sportu w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji i prezes LKS Lubusz Słubice, zdradził naszej redakcji plany na najbliższy rok.

Niepodległościowo i transgranicznie

W kalendarzu imprez pozostaje jedyny w swoim rodzaju bieg przez dwa kraje, czyli „Bieg bez granic – Lauf ohne Grenzen”, który tym razem odbędzie się 4 lipca. Czekają go jednak pewne zmiany. Dystans ma być nieco krótszy niż dotychczas (10 km zamiast 1/3 maratonu).

Tradycyjnie na biegowo zostanie uczczone Narodowe Święto Niepodległości. 10 listopada odbędą się biegi szkolne, natomiast dzień później czeka nas kolejna odsłona Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr prowadzącego ulicami miasta.

Chętni do sprawdzenia swojej kondycji będą mogli to zrobić na stadionie SOSiR podczas dwóch edycji Testu Coopera – wiosennej (21 kwietnia) oraz jesiennej (6 października). Będzie też druga odsłona znakomicie przyjętego Mikołajkowego Biegu Rodzinnego (5 grudnia).

Bieg Mikołajkowy

Bieg tylko dla kobiet

Bardzo ważną grupę biegowej społeczności w Słubicach stanowią kobiety, których z roku na rok coraz więcej widać na trasach wokół naszego miasta. Specjalnie z myślą o nich i o ich święcie, które przypada 8 marca, będzie zorganizowana zupełnie nowa impreza.

„Dzień Kobiet na sportowo” zaplanowano - a jakże - 8 marca (niedziela). Organizatorzy mają nadzieję, że ten nowy sposób świętowania przypadnie do gustu słubiczankom i na stałe zapisze się w kalendarzu imprez sportowych naszej gminy.

Więcej szczegółów o tej imprezie podamy już niebawem. O przygotowaniach do pozostałych wydarzeń również będziemy informować na bieżąco.

Kalendarz imprez na 2020 rok
  • Dzień Kobiet na sportowo - 8 marca
  • Test Coopera - I runda - 21 kwietnia
  • Bieg bez Granic - Lauf Ohne Grenzen - 4 lipca
  • Golicka Mila - 25 września
  • Test Coopera - II runda - 6 października
  • Szkolne Biegi Niepodległości - 10 listopada
  • Narodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr - 11 listopada
  • Mikołajkowy Bieg Rodzinny - 5 grudnia

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.