Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Choć 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, to jeszcze nie koniec wydarzeń związanych z nim związanych. W Słubicach właśnie zakończyły się internetowe aukcje zorganizowane przez portal „Piłkarska klasa A – grupa słubicka”. Zebrano 2390 zł.

koszulka SKP_lic
Klubowa koszulka SKP Słubice poszła za 80 zł

Portal prowadzony przez futbolowego pasjonata Łukasza Najdera (wciąż czynnego piłkarza SKP Słubice) włączył się w działania na rzecz WOŚP drugi rok z rzędu. Poprzedni finał przyniósł 400 zł, tym razem było znacznie lepiej.

Klubowe gadżety

Ł. Najder przygotował 42 aukcje. Były to głównie gadżety związane z piłką nożną (koszulki klubowe, czapki, szaliki kibicowskie, książki), pochodzące z jego własnych zbiorów, ale także przekazane przez kluby i prywatnych darczyńców.

Kartki od Lewandowskiego

Redakcja Słubice24 także przyłączyła się do akcji i podarowała komplet unikatowych kartek (nowych) z autografem brązowego medalisty mistrzostw świata Marcina Lewandowskiego. Pocztówki zostały wydane w 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy nasz lekkoatleta awansował do finału MŚ na 800 m w Berlinie. Z tej aukcji na rzecz WOŚP powędrowało 30 zł.

kartki lewy
Na aukcji licytowano także kartki z autografem Marcina Lewandowskiego

A które gadżety licytowano najchętniej? Za 80 złotych poszła historyczna koszulka SKP Słubice, w której zespół zadebiutował w ligowych rozgrywkach w 2010 roku. Piłka Adidasa z podpisami zawodników Pogoni Skwierzyna też cieszyła się dużą popularnością. Zwycięzca aukcji dał za nią 70 zł.

Monografia Zorzy najcenniejsza

Absolutnym hitem była wydana w 2016 roku monografia Zorzy Kowalów wraz z klubowym proporczykiem, które zlicytowano za 230 zł. Zacięta walka była również o komplet klubowych gadżetów Toromy Torzym, które poszły za 145 zł.

zorza monografia
Aukcja z monografią Zorzy Kowalów była rekordowa (230 zł)

Ciekawostką była licytacja udziału w zabawie doskonale znanej piłkarskim fanom, czyli Turbokozaku. Ł. Najder planuje uruchomić lokalną edycję programu z udziałem gwiazd piłkarskiej A klasy. Zwycięzca (a konkretnie zwyciężczyni) licytacji weźmie udział w jednej z edycji (ta przyjemność kosztowała 125 zł).

Piłkarscy fani byli hojni. Łącznie zebrano 2390 zł, które trafią teraz na konto WOŚP. - Wielkie podziękowania dla was wszystkich. Warto pomagać – napisał na swojej stronie pomysłodawca akcji. My również przyłączamy się do podziękowań.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.