Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To jedna z najstarszych imprez sportowych w Słubicach. 8 listopada zapraszamy na XXX Narodowe Biegi Uliczne o Puchar Słubic. Na chętnych przygotowano aż 24 biegi w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Biegi Niepodległości

Impreza tradycyjnie odbędzie się na trasie wokół pl. Bohaterów i pl. Wolności. Uczestnicy zmierzą się na dystansach od 300 do 1400 metrów. W tym roku po raz pierwszy większość roczników wystartuje osobno, dlatego zaplanowano aż 24 biegi.

Co czeka na biegaczy za metą? Pamiątkowe medale otrzymają wszystkie dzieci w kategoriach przedszkolaków, a w pozostałych biegach osoby z miejsc od 1 do 11. Natomiast najlepsze trójki zostaną uhonorowane statuetkami i pamiątkowymi koszulkami. Będzie też losowanie nagród rzeczowych pośród wszystkich uczestników.

Biegi Niepodległości

Uroczyste otwarcie tradycyjnie odbędzie się o godz. 12:00. Natomiast sportowa rywalizacja rozpocznie się o godz. 12:15 od biegu przedszkolaków. Pełen plan biegów, szczegółowe zasady oraz kartki startowe dostępne są w poniższym regulaminie.

POBIERZ REGULAMIN

Do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości na sportowo zapraszają wspólnie: burmistrz Słubic, starosta słubicki, wojewoda lubuski, marszałek woj. lubuskiego, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Lubusz Słubice, Słubicka Akademia Biegowa, Lubuskie Zrzeszenie LZS, Lubuski Związek Lekkiej Atletyki w Zielonej Górze, Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.