Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Po wakacyjnej przerwie ruszyły zajęcia, z których skorzystało już wielu miłośników biegania. Projekt, powstały z inicjatywy Lubusza Słubice, ma na celu pomoc wszystkim zainteresowanym w codziennym treningu i przygotowaniu do biegania, ze szczególnym uwzględnieniem imprez rozgrywanych w Słubicach.

Bieganie

Do kogo skierowana jest oferta? – Pomagamy wszystkim osobom już trenującym regularnie, jak i tym, którzy dopiero stawiają w bieganiu pierwsze kroki – wyjaśnia Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej, który odpowiada za realizację projektu. W swojej trenerskiej karierze wychował kilkunastu mistrzów Polski. Najsłynniejszy z nich to Marcin Lewandowski, świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów.

Treningi i porady dla każdego

- Nasz projekt jest wyjściem naprzeciw potrzebom setek aktywnych biegowo naszych mieszkańców. Wielu z nich ma dużą ochotę na uprawianie sportu, ale nie do końca wie, jak robić to dobrze, bez uszczerbku dla zdrowia. Chcemy im w tym pomóc – podkreśla Ryszard Chustecki z Lubusza Słubice.

Zajęcia mają charakter typowych jednostek treningowych, a także konsultacji i porad. Można przyjść, potrenować, zapytać o szczegóły związane z bieganiem i o to jak właściwie trenować. Ponadto w październiku odbędą się trzy spotkania ze specjalistą wspomagającym sportową aktywność – fizjoterapeutą Janem Kucharskim.

Biegają wiosna i jesienią

Pierwszy blok zajęć odbywał się od 15 kwietnia do 13 lipca, czyli do Biegu bez Granic. Skorzystało z niego wiele osób, bijąc na słubicko-frankfurckiej trasie rekordy życiowe. Później była wakacyjna przerwa. Drugi blok zajęć ruszył we wrześniu i potrwa do Narodowych Biegów Niepodległości, które jak co roku zaplanowane są 11 listopada.

Treningi odbywają się w środy w godzinach 18.00-19.30, na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych, nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Dużym wsparciem dla osób biorących w projekcie „Biegowe Słubice” będzie niedawno otwarta „siłownia dla biegaczy”, która powstała z inicjatywy klubu oraz akademii. Jej remont oraz wyposażenie sfinansowała gmina Słubice. Dlaczego zajęcia na siłowni są tak ważnę dla biegaczy? O tym więcej w osobnym materiale.


bieganie

Plan imprez docelowych

Wspomnieliśmy, że głównym celem całego przedsięwzięcia jest pomoc wszystkim zainteresowanym w odpowiednim przygotowaniu do imprez biegowych rozgrywanych na terenie gminy Słubice.

Uczestnicy projektu mieli już okazję przygotować się do kwietniowego Testu Coopera i lipcowego Biegu bez Granic oraz dwóch imprez rozgrywanych we wrześniu – biegowego festynu z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Golickiej Mili.

Wkrótce czekają nas kolejne. 9 października zaplanowano jesienny Test Coopera (pisaliśmy o tym TUTAJ), a w listopadzie będzie okazja sprawdzić się w Narodowych Biegach Niepodległości (ZOBACZ). Na tym jednak kalendarz imprez biegowych na rok 2019 się nie kończy.

Z inicjatywy burmistrza Mariusza Olejniczaka i trenera Piotra Kiedrowicza 7 grudnia odbędzie się rekreacyjna impreza biegowa dla rodzin - Rodzinny Bieg Mikołajkowy. Szczegółowe informacje już niebawem.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.