Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zapowiadają się niezłe sportowe emocje i zabawa na cały dzień! Znamy już zespoły, które wezmą udział w Charytatywnym Turnieju dla Krzyśka. Zgłosiło się ich aż 12, a rywalizacja będzie toczyć się równolegle na dwóch boiskach. Swój udział zapowiedział sam burmistrz Mariusz Olejniczak. Zachęcamy do kibicowania - i do pomagania!

turniej krzysiek

Turniej odbędzie się się 31 sierpnia o godz. 12 na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pomysłodawcą imprezy jest Fundacja Grupy Pomagamy, która w ten sposób chce pomóc 36-letniemu Krzyśkowi Ryłko, sparaliżowanemu po dwóch wylewach, zebrać środki na rehabilitację. O sytuacji Krzyśka pisaliśmy niedawno (ZOBACZ).

Piłka łączy w pomaganiu

Przygotowania do meczu idą pełną parą. Znany jest już komplet zespołów, które w ostatni dzień wakacji pojawią się na zielonej murawie. Będzie ich 12, a nie 8 jak początkowo zakładano. Rywalizacja będzie toczyć się w dwóch grupach, równolegle na dwóch boiskach.

Oto lista zespołów: Mocarze, ZMP, Odra Pławidło, Przyjaciele SKP Słubice, Zorza Kowalów, Słubice Team, Spartanie, Disco Fighters, MBB, Juniorzy, Urząd Miejski w Słubicach (w składzie którego zagra burmistrz Mariusz Olejniczak) oraz Fundacja Grupy Pomagamy.

Tak będą pomagać

Każda drużyna wesprze charytatywny cel meczu, wpłacając wpisowe w wys. 90 zł (po 10 zł od zawodnika). Ponadto w trakcie turnieju będą zbierane dobrowolne datki do fundacyjnych puszek.


rylko 1
K. Ryłko pilnie potrzebuje pieniędzy na rehabilitację

Coś fajnego dla każdego

- Drużyny już znamy, zachęcamy wszystkich mieszkańców Słubic i okolic do przyjścia na mecz, kibicowania zawodnikom oraz pomocy Krzyśkowi – namawia Aleksandra Kołek, szefowa Fundacji Grupy Pomagamy. Na imprezę zaprasza całe rodziny – nie zabraknie nie tylko sportowych emocji, ale również dodatkowych atrakcji – w tym gier i zabaw dla najmłodszych. Będzie również „coś na ząb”.

Imprezę będziemy śledzić z naszym redakcyjnym obiektywem. Portal Słubice24.pl razem z telewizją HTS objął wydarzenie patronatem medialnym.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.