Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Fundacja na rzecz Collegium Polonicum oraz Stowarzyszenie „My Life – historia opowiedziana” zapraszają na wieczór autorski połączony z premierą książki pt. „Wspomnienia pogranicza”. Wydawnictwo ma charakter podsumowujący ćwierć wieku współpracy polsko-niemieckiej.

wspomnienia pogranicza

- Ta niezwykła publikacja powstała przy osobistym współudziale 10 osób, które opowiedziały nam swoją historię, dotyczącą aktywności na pograniczu polsko-niemieckim w kontekście podsumowania 25 lat współpracy - mówi nam dyrektorka Fundacji Marzena Słodownik.

Wszystkie opowieści zostały zebrane w jednej książce łączącej obie wersję językowe – polską i niemiecką. "Wspomnienia pogranicza" będzie można poznać bliżej podczas spotkania w Collegium Polonicum, które odbędzie się 8 grudnia.

Przy kawie i domowym cieście będzie okazja do rozmowy o współpracy na pograniczu. Autorzy publikacji przedstawią mieszkańcom Słubic i Frankfurtu zasługi oraz dokonania bohaterów. Jak zaznaczją organizatorzy, spisane historie mogą być inspiracją dla kolejnych osób, które będą działać w różnych obszarach życia społecznego i kulturalnego po obu stronach Odry.

Termin: 08.12.2016 godz.18.00 Miejsce: sala bankietowa Collegium Polonicum.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.